Aktualności gminy Milicz

25 września 2018

Bulwar św. Jana Pawła II

W poniedziałek 24 września spotkał się Komitet Honorowy Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na wniosek księdza prałata Jana Przytockiego członkowie komitetu skierowali na ręce burmistrza pisemny wniosek o nadania nowo wybudowanej ulicy Mostowej nazwy: „bulwar św. Jana Pawła II”. Teraz burmistrz wystąpi do Rady Miejskiej o nadanie nowej nazwy. Uroczystość miałaby miejsce 16 października w 40. rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Burmistrz Piotr Lech złożył gratulacje Władysławowi Biernatowi, a także wręczył kwiaty i drobny prezent z okazji uzyskania przez niego statusu osoby prześladowanej przez władze komunistyczne. Władysław Biernat we wzruszającej mowie podziękował za pamięć, stwierdził m.in., że burmistrz Piotr Lech jest pierwszym przedstawicielem polskich władz po 1989 r., który dziękuje mu za lata walki z poprzednim totalitarnym ustrojem.

Omówiono też ogólnie plan obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, główne uroczystości mają się odbyć na milickim Rynku, w dużym kościele, a także przy głazie wołyńskim przy I LO oraz Krzyżu Solidarności.

100-lecie niepodległości, Aktualności