Aktualności gminy Milicz

21 marca 2017

Dolnośląska Akademia Samorządu – konkurs

Dolnośląska Akademia Samorządu jest odpowiedzią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na dostrzeżenie potrzeby zwiększenia zaangażowania młodych ludzi w działania z zakresu samorządności oraz pogłębienie wiedzy na temat samorządu terytorialnego. W ramach konkursu 10 najlepszych grup inicjatywnych otrzyma dofinansowanie na realizację swoich pomysłów w kwocie do 1.500 zł dla jednej inicjatywy, ale przede wszystkim młodzież będzie uczestniczyć w 3-dniowym szkoleniu w trakcie, którego poszerzy swoją wiedzę o samorządzie terytorialnym i organizacjach pozarządowych, a także nauczy realizować własne projekty.

W celu aktywnej realizacji polityki młodzieżowej na Dolnym Śląsku jestem chętny do podjęcia współpracy z Państwa Gminami poprzez nawiązanie kontaktu z już istniejącymi Młodzieżowymi Radami Gmin lub Miast, a także służę swoją pomocą dla tych Państwa, którzy chcieliby takie Rady dopiero stworzyć.

Niebawem ruszy też nabór dla opiekunów Młodzieżowych Rad na dwudniowe bezpłatne szkolenie z zakresu pracy z młodzieżą, w tym m.in.  funkcjonowanie MRG oraz motywowanie młodzieży do działalności społecznej. Szczegóły prześlę wkrótce.

 Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie UMWD w zakładce Młody Dolny Śląsk:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/mlody-dolny-slask/aktualnosci/artykul/dolnoslaska-akademia-samorzadu-2017-wystartowala/

oraz na fanpage na Facebooku:

https://www.facebook.com/Krystian-Ulbin-453862324738933/

Aktualności, Oświata