Aktualności gminy Milicz

28 maja 2017

Dyktando – kategoria szkoły

Nasza gmina Milicz leży w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego. Wraz z gminami cieszkowską i krośnicką tworzy powiat milicki. Na czele naszego samorządu stoi Burmistrz Gminy Milicz, który, rządząc, wykonuje uchwały Rady Miejskiej w Miliczu. Można by rzecz, że jest to układ dość spójny, czyli koherentny, ale i w nim zdarzają się rzadko spotykane, ale jednak wahnięcia i zgrzyty. Tyle o lokalnej minipolityce.

Przyjrzyjmy się teraz nie bez przyczyny żądnej chwały milickiej przyrodzie i nierzadko heroicznym przedsięwzięciom na rzecz rozwoju eko- i agroturystki. Ale po kolei. Na pewno do tego, że żyjemy w miejscu nieprzeciętnie unikatowym, nie trzeba by nikogo przekonywać, bo wielu od tego piękna jest na wpół przytomnych, gdy podziwiają efekt wspaniałej kohabitacji człowieka i natury, czyli Stawy Milickie (stawy milickie), pośrodku których wyrastają niczym kurhany soczyście zielone wysepki.

Wrażenie może zrobić położone w rezerwacie bukowym Wzgórze Joanny z wieżą, której jednak nie zamieszkiwał znany z naszego herbu święty Jerzy, nie ma w niej też jeży, ale z której, skądkolwiek się spojrzy, widok zapiera dech.

Atrakcją jest też pięcioipółletnia już ścieżka rowerowa trasą dawnej wąskotorówki, która niebawem zostanie wydłużona aż do Wrocławia.

I to byłoby na tyle.

Aktualności, Oświata