Aktualności gminy Milicz

22 września 2017

Narodowe Forum Muzyki w szkole

W Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim zainaugurowano cykl wyjazdowych audycji muzycznych, który będzie realizowany przez cały rok szkolny 2017/2018 przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Spotkanie miało kameralny charakter, gdyż przebiegało w grupach 60-osobowych, co pozwoliło na bliższy kontakt uczniów z muzyką i artystami. Dzieci zapoznały się z poezją Juliana Tuwima,   Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, których wiersze bawią, wzruszają i skłaniają do refleksji. Nastrój i charakter wierszy podkreśliła muzyka, a w roli głównej wystąpiła trąbka w towarzyszeniu fortepianu. Muzyka pełniła rolę ilustracyjną. Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami. Kolejna wizyta artystów Narodowego Forum Muzyki  w Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim już w październiku, a będzie ona miała tytuł ”Kompozycje, że palce lizać”. Dzieci poznają utwory klasyczne, których tytuły pochodzą od różnych smacznych potraw.

Spotkania z muzyką są  źródłem radości i pozytywnych emocji, a są możliwe dzięki wsparciu gminy Milicz, która dofinansowuje zadanie poprzez działalność przyszkolnego Stowarzyszenia Nasza Szkoła.

Aktualności, Oświata