Aktualności gminy Milicz

5 września 2017

Są wolne miejsca w przedszkolach „złotówkowych” i publicznym

Po tym, jak „Akademia Przedszkolaka” nie podpisała umowy na tzw. przedszkole złotówkowe, gmina w razie potrzeby, by rodzice nie musieli płacić czesnego, jest w stanie w każdej chwili utworzyć jeden lub nawet dwa oddziały bezpłatnego przedszkola w „Chatce Puchatka”. W tej chwili milickie przedszkola dysponują jeszcze 31 miejscami: „Świat Malucha” – 7 miejsc, „Mali Odkrywcy” – 1 miejsce; przedszkole przy MSPDiON – 4 miejsca; Przedszkole Samorządowe – 19 miejsc.

Gmina płaci przedszkolom „złotówkowym” 100% kosztów utrzymania jednego dziecka w przedszkolu publicznym, obecnie jest to kwota bliska 500 zł za wychowanka miesięcznie. Wszystkie przedszkola ją znają. Umowy do przeszkoli zostały skierowane przed zakończeniem trwających jeszcze umów, a więc przed 31 sierpnia. Gmina deklarowała, że chce podpisać umowy ze wszystkimi jednostkami oraz miała deklaracje jednostek, że przystąpią do systemu.

Przybyli na zebranie rodziców pracownicy gminy zostali kulturalnie poproszeni, by na terenie „Akademii…” nie rozmawiali z rodzicami, aby poinformować ich, że są jeszcze bezpłatne wolne miejsca (poza złotówką i wyżywieniem) w innych przedszkolach, w tym samorządowym, a w razie potrzeby można stworzyć ich więcej.

Aktualności, Oświata