Aktualności gminy Milicz

14 marca 2018

Targi Pracy i Edukacji

22 marca 2018 r. w auli Technikum Leśnego w Miliczu odbędzie siódma już edycja Targów Pracy i Edukacji. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Miliczu. Poprzednie dwie edycje organizowane były wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Miliczu, który obecnie proponuje inną formułę imprezy. Zmiana terminu z majowego na marcowy związana jest z poszerzoną ofertą dla maturzystów, którzy w proponowanym terminie będą jeszcze mieli chwilę czasu przed okresem egzaminów maturalnych.

Oferta targowa podzielona będzie na dwa moduły: „Praca” i „Edukacja”. W pierwszym module wystawcami będą pracodawcy poszukujący pracowników. Swoje oferty pracy przedstawią m.in.: Milickie Centrum Medyczne, Fortaco Wrocław, Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu, Agencja Pracy „Interkadra”, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Miliczu, Komenda Powiatowa Policji w Miliczu, Piekarnia „Familijna”. W module: „Edukacja” znajdziemy ofertę edukacji, kursów i szkoleń zawodowych (także bezpłatnych) oraz staży u pracodawców. Pojawią się tutaj: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Technikum Leśne w Miliczu, I LO w Miliczu, Fundacja Mobilni Polacy w Miliczu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Miliczu.

Z przygotowanej oferty mogą skorzystać osoby bezrobotne i poszukujące pracy, młodzież kształcąca się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, absolwenci wchodzący po raz pierwszy na rynek pracy a także studenci.

Organizatora reprezentować będą: Izabela Małecka – Pisano – doradca zawodowy,  Joanna Walniczek – doradca zawodowy oraz Paweł Bienkiewicz – specjalista ds. rozwoju zawodowego w Młodzieżowym  Centrum Kariery OHP w Miliczu.

Aktualności