Aktualności gminy Milicz

16 maja 2017

VIII OFIP

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata forum obywatelskie zapraszamy przedstawicieli organizacji z całego kraju.

Wiodącym punktem VIII OFIP-u jest forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat. Gospodarzami drugiego dnia forum (sobota, 9 września) będą przedstawiciele inicjatyw, którzy w maju zgłoszą gotowość do zorganizowania własnej sesji. Zapraszamy do współpracy i do poprowadzenia interesujących spotkań, warsztatów i debat!

Zgłoś temat sesji!
Aby zgłosić się należy kliknąć w link i uzupełnić formularz, który jest aktywny na stronie wydarzenia do 26 maja 2017 r. http://ofip.eu/formularz-dla-organizacji/

Głosowanie i rejestracja
W tym roku partycypacyjny charakter OFIP-u zostaje rozszerzony i na tematy, które wpłyną będzie można oddać głos poprzez stronę. Wtedy zostanie też otwarta ogólna rejestracja dla wszystkich chętnych.

Harmonogram
4 maja – 26 maja 2017: Zgłaszanie tematów przez organizacje
29 maja – 7 czerwca 2017: Otwarte głosowanie na tematy sesji na stronie www.ofip.eu
29 maja – 31 lipca 2017: Rejestracja uczestników VIII OFIP-u

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. W poprzednich edycjach poświęcone było sytuacji trzeciego sektora z naciskiem na takie zagadnienia jak aktywność obywateli, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i promowanie dialogu społecznego. Przyjęta została Karta Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, powstała lista postulatów dotyczących rozwoju państwa obywatelskiego.
Ostatni OFIP w 2014 r. przyniósł prace nad Strategiczną Mapą Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce – pierwszym dokumentem, który określa kierunki działania organizacji pozarządowych w naszym kraju. Prace nad nim były przez 3 kolejne lata kontynuowane i temat ten powróci na VIII OFIP-ie. Ogólną osią tegorocznej dyskusji będą wolność i wartości – będziemy przyglądać się, które z nich łączą środowisko osób angażujących się w działalność pozarządową.

Organizator
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r. Jest jedyną ponadbranżową federacją, która zrzesza łącznie 500 organizacji – w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.
OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.ofop.eu

Więcej informacji o wydarzeniu:
www.ofip.eu
facebook.com/ofip.eu
twitter.com/ofip2017

Kontakt:
VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
ofip@ofop.eu
tel. 22 253 28 56

Aktualności