Aktualności gminy Milicz

16 maja 2017

Znów z powodzeniem

Gmina Milicz otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na mikroinstalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców jako partner projektu „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej – mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska”.  Nasz projekt partnerski jako jedyny otrzymał dofinansowanie, a uczestniczy w nim 14 samorządów z terenu Dolnego Śląska, z których każdy otrzyma dotację w wysokości 1 279 250,00 zł na montaż ok. 43 mikroinstalacji w gospodarstwach domowych z terenu gminy.  Rzeczywista liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w poszczególnych gminach będzie jednak wynikiem rozstrzygnięcia konkursów oraz ilości i jakości złożonych przez mieszkańców wniosków o grant oraz rzeczywistej mocy wybranych do dofinansowania instalacji.

Partnerami w projekcie są również Gmina Krośnice, Gmina Żmigród, Gmina Twardogóra, Gmina Żórawina, Gmina Siechnice, Gmina Pieszyce, Gmina Lubin, , Gmina Kobierzyce , Gmina Kłodzko, Gmina Kąty Wrocławskie, Gmina Dzierżoniów, Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Miejska Bolesławiec.

Wszelkie informacje o możliwości uczestnictwa w projekcie pojawią się po podpisaniu umowy o dofinansowanie w lokalnej prasie i na stronach internetowych Gminy. Prosimy o cierpliwość.

Aktualności, Środowisko