Światłowód w Czatkowicach

Gmina Milicz konsekwentnie realizuje działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców – zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. Jednym z priorytetów jest walka z wykluczeniem cyfrowym i zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii.

W sołectwie Czatkowice w czerwcu rozpoczęła się budowa sieci światłowodowej. Inwestycję realizuje firma Zapnet. Zakończenie robót planowane jest na koniec lipca. Mieszkańcy Czatkowic cieszą się z możliwości podłączenia szybkiego internetu – zainteresowanie usługą jest duże.

To efekt rozmów prowadzonych w gabinecie Burmistrza Gminy Milicz z przedstawicielami firm zajmujących się budową infrastruktury światłowodowej. Dzięki tym staraniom Czatkowice już wkrótce uzyskają dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu, który jest dziś podstawowym narzędziem pracy, nauki i kontaktu ze światem.

Działamy lokalnie, myślimy przyszłościowo!

Przejdź do treści