Pozostałe informacje o gospodarce odpadami

 

Zbiórka elektrośmieci

Gmina Milicz wraz z firmą AG-EKO z Lubinia od kilku lat, cztery razy w ciągu roku, organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają niepotrzebny lub zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny tj. min: lodówki, telewizory, monitory, mikrofalówki, pralki, lokówki, tostery itp. bezpłatnie mogą je przekazać w terminie zbiórki firmie, która następnie poddaje je procesowi odzysku. Bardzo ważną zasadą jest to aby wszystkie urządzenia, których chcemy się pozbyć były w całości to znaczy nie mogą być pozbawione np. sprężarek w przypadku lodówek lub innych metalowych elementów. W przypadku braku tych elementów urządzenie te nie zostaną odebrane.

Dzięki współpracy z sołtysami trzy razy w ciągu roku tj. w marcu, czerwcu i wrześniu zbiórki odbywają się  we wszystkich sołectwach, gdzie mieszkańcy we wskazanym przez sołtysa terminie i miejscu mogą gromadzić elektrośmieci. Zbiórka w sołectwach ma charakter mobilny jednak odbiór elektrośmieci następuje tylko z miejsca wskazanego przez sołtysa.

Na terenie Milicza zbiórka odbywa się w systemie stacjonarnym cztery razy w ciągu roku tj. w marcu, czerwcu, wrześniu i listopadzie na parkingu przy ul. Sułowskiej. Bardzo często za przekazany sprzęt firma AG-EKO przekazuje mieszkańcom sadzonki kwiatów.

Zachęcamy mieszkańców do takiej formy pozbywania się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego a szczegółowy termin i harmonogram zbiórki zawsze jest umieszczany na kilka dni przed planowaną zbiórką w zakładce aktualności.

informacje o zbierających folie oraz opony rolnicze

Skip to content