30-lecie Samorządu Terytorialnego

Już za kilka dni tj. 27 maja będziemy obchodzić w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku mija 30 lat od uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym wraz z którą mieszkańcy i mieszkanki polskich miast, wsi i gmin zyskali realny wpływ na najbliższe otoczenie, możliwość mówienia o potrzebach lokalnej społeczności, tworzenia oddolnych inicjatyw.
Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować zarządzanie krajem, oddał głos mieszkańcom, którzy angażują się w zadania dotyczące ich bezpośrednio.
Już nie tylko duże ośrodki miejskie, ale także wsie i małe miasteczka zaczęły się rozwijać, wypiękniały. Nadeszły wielkie inwestycje – budowy dróg, szpitali, szkół, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, boisk czy hal sportowych. A co za tym idzie poprawa warunków i jakości życia mieszkańców.
Dziś po latach doświadczeń wiemy już, że samorządność to więcej niż tylko administracja. To wspólnota mieszkańców i podział terytorialny. Samorządność to także reguła życia społecznego polegająca na zaangażowaniu obywatelskim👍

27 maja o godz.12.00 przed Urzędem Miejskim w Miliczu odbędzie się uroczyste podniesienie flag samorządów powiatu milickiego przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

Skip to content