Zmarł Bogdan Buryła-proboszcz Parafii pw.Św.Anny w Miliczu

Ksiądz Bogdan Buryła-proboszcz parafii św. Anny w Miliczu zmarł w nocy  4  lutego 2021 roku, w wieku 57 lat. Walczył z chorobą nowotworową.

Ksiądz Bogdan Buryła urodził się 27 listopada  1964 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku we Wrocławiu, a funkcję proboszcza jednej z milickich parafii (pw. św. Anny w Miliczu) pełnił od 2001 roku. Wcześniej pracował jako wikariusz w Oleśnicy, Bierutowie, Wrocławiu i Trzebnicy.

Ksiądz proboszcz od wielu lat organizował  wielki odpust parafialny ku czci św. Anny, na który przyjeżdżali wierni nie tylko z Milicza, ale z całego regionu.

Wiadomość o śmierci księdza zasmuciła wielu parafian, bliskich, przyjaciół. Kondolencje na swoich profilach w mediach społecznościowych złożyli włodarze: Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz oraz Sławomir Strzelecki- Starosta Milicki.

 

Ksiądz Bogdan znany był z troski o swoich parafian, przepięknych, dotykających wnętrza duszy i wzruszających kazań, a także głębokiej wiary w mądrość opatrzności Bożej.

Msza pogrzebowa odbędzie się 11 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Anny w Miliczu,  po mszy św. nastąpi złożenie trumny do grobu na cmentarzu komunalnym w Krośnicach.

Msza święta pogrzebowa będzie transmitowana online na kanale Facebook/ Parafia św. Anny w Miliczu oraz w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

 

 

Skip to content