W Walentynki Milicz bliski sercu

Już w niedzielę, 14 lutego 2021 roku tradycyjnie obchodzimy Walentynki, czyli Dzień Zakochanych.

W tym dniu w Starej Rzeźni- miejscu spotkań, w Miliczu odbędzie się otwarcie wystawy pt. Miliczanie, autorstwa Łukasza Gościniaka.  Na kilkunastu planszach zostanie zaprezentowanych 30 zdjęć z wydarzeń, które miały miejsce w Miliczu na przestrzeni kilku ostatnich lat. Ale główną rolę odgrywają tutaj ludzie, nasi mieszkańcy. To oni tworzą atmosferę, nadają emocje, kreują charakter przedsięwzięć. To oni tworzą miasto i są z miastem związani… Śmiało można powiedzieć, że miejsce, w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy, w którym mieszkamy… jest bliskie naszemu sercu. 

Dlatego też wystawa “Miliczanie” jest zapoczątkowaniem kilku innych wydarzeń, które będą oznaczane  logo:  “I love Milicz”. Autor tego znaku pierwszą literę nazwy miasta ułożył w kształt serca, bo M to także pierwsza litera słowa “miłość”.  Jednak miłość i Milicz powiązane są jeszcze z postacią legendarnego rycerza o imieniu: Milik. Imię to oznaczało niosącego łaskę i miłość..


W ramach wspomnianej kampanii planuje się zrealizować kilka wydarzeń, pokazujących, co w Miliczu, w naszej gminie, jest bliskie sercu mieszkańców. Za co kochamy Milicz? Dlaczego, chcemy tu wracać?    W najbliższym czasie czekają nas ciekawe konkursy: fotograficzne, literackie, kilka spotkań, wywiadów… Planuje się także zadbać o małą architekturę miejską przypominającą o tym, że Milicz wart  jest zakochania….

 

O kampanii… o miliczanach, o fotografie i fotografii oraz emocjach, jakie ona wywołuje będziemy rozmawiać już 14 lutego ( w najbliższą niedzielę) w budynku Starej Rzeźni w Miliczu, przy ul. Szewskiej. Wystawa rozpocznie się o godz. 16.00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątki oraz mały poczęstunek.

 

Skip to content