Wielkie Sprzątanie Ziemi w Gminie Milicz

 

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by zrobić Ziemi prezent, zadbać o przyrodę
i naturę o miejsce, które nas otacza.

Dlatego zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, sołectwa, organizacje społeczne, radnych, działaczy sportowych oraz zakłady pracy, przedsiębiorstwa, firmy na wspólne świętowanie z okazji Dnia Ziemi.

 

Jak będziemy świętować?

Ruszamy sprzątać Gminę Milicz, a może nawet i Polskę. „Wielkie Sprzątanie Ziemi 2021 r w Gminie Milicz” odbywa się 22 kwietnia oraz 24 kwietnia 2021 roku.

To wspaniały prezent dla Ziemi!  Nie może Ciebie w tym czasie zabraknąć! Tegoroczny Dzień Ziemi niestety będzie odbywać się w cieniu pandemii Covid-19, zatem pamiętajcie o maseczkach i należnym dystansie.

Cel jednak jest bardzo ważny – należy zadbać o nasz dom – naszą Ziemię. Zapraszamy do wspólnej edukacji i działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska.

Wiosna to bardzo dobry czas, by przygotować nasz świat do budzącego się życia.

To doskonała okazja, by zachęcić  dzieci, młodzież oraz wszystkich tym, którym zależy na ochronie środowiska do wzięcia udziału w akcji sprzątania ziemi.

Zgłoś swoja grupę i miejsce, które chcecie posprzątać

Prosimy zgłosić akcję telefonicznie: pod numer telefonu: 883 704 084.

POBIERZ sprzęt niezbędny do sprzątania

Każdy zgłaszający otrzyma worki i rękawiczki, które będzie można odebrać w dyżurce Urzędu Miejskiego, pok.nr 1., już od 16 kwietnia.

POINFORMUJ O ZAKOŃCZENIU AKCJI i WYŚLIJ ZDJĘCIA

Po zakończonej akcji prosimy o podanie informacji o ilości worków z zebranymi odpadami ze Sprzątania Ziemi i miejscu ich złożenia. Na tej podstawie Gmina zleci wywóz odpadów. Informację można zgłosić telefonicznie: 883 704 084. Prosimy o przesłanie zdjęć z Waszej akcji, pochwalmy się Waszą proekologiczną postawą. Zdjęcia prosimy przesłać na adres: w.owczarek@milicz.pl, w tytule wpisując miejsce sprzątania i grupę uczestników. Postaramy zrobić się mapkę posprzątania naszej Ziemi.:-)

Informacje i koordynacja akcji:  Ewa Bezpałko-Szmigiel, tel. 883704084

#SprzatanieZieminaDzieńZiemi #CzystaZiemia #WielkieSprzątanieZiemi

Skip to content