Jest porozumienie z Bankiem Żywności-wspieramy potrzebujących

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu podpisał w tym tygodniu porozumienie o współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, którego istotą jest wspieranie osób potrzebujących żywnością uratowaną przed zmarnowaniem.

Celem współpracy będzie przekazywanie artykułów spożywczych potrzebującym rodzinom, osobom samotnym, starszym i niepełnosprawnym z terenu naszej gminy. Obsługą przedsięwzięcia oraz kwalifikacją osób do pomocy żywnościowej zajmą się Pracownicy OPS w Miliczu, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat wsparcia. Pierwsza dostawa z Banku Żywności we Wrocławiu dotarła w piątek, 28 maja 2021 r., a w przyszłym tygodniu pracownicy socjalni zajmą się informowaniem i rozdysponowaniem produktów.
 

To bardzo dobra informacja dla naszej społeczności lokalnej. Cieszę się na tę współpracę i serdecznie dziękuję.

komentuje podpisanie porozumienia Pani Marta Markowska – dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej

Dziękujemy Bankowi Żywności we Wrocławiu- na czele z Panem prezesem Błażejem Krasoniem- za chęć przystąpienia do współpracy z milickim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz wsparcie i merytoryczną opiekę nad naszym nowym przedsięwzięciem. Dziękujemy również spółce OSiR w Miliczu i prezesowi Jackowi Biernatowi za użyczenie transportu samochodowego i wsparcie naszych pomocowych działań.

dodaje  dyrektor OPS.

Skip to content