Spotkanie w formie wideokonferencji z Lohr

Dziś w formie wideokonferencji odbyło się spotkanie przedstawicieli miast partnerskich Milicz – Lohr. Po krótkich, wzajemnych przywitaniach obydwu stron, głos zabrał Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz, mówiąc o tym, że ze względów pandemicznych w roku 2020 i 2021 nie mogliśmy obchodzić ważnych dla nas wydarzeń (m. in 40. lecia powstania Solidarności, 30. lecia powstania samorządu terytorialnego), tak jakbyśmy tego chcieli – uroczyście, radośnie i wspólnie. Tym bardziej tęsknimy i wyczekujemy okazji do wspólnych obchodów, które znów będą mogły przybrać formę bezpośredniego spotkania, wymiany uścisków dłoni i serdeczności składanych twarzą w twarz. Taką samą nadzieję wyraził Mario Paul – Burmistrz Lohr, zaznaczając, że także żywią głęboką nadzieję na spotkania poza zdalnymi realiami.

Niewątpliwie okazją do takich spotkań będą właśnie przyszłoroczne obchody Jubileuszu 20-lecia podpisania Partnerstwa z Lohr, który przypada na rok 2021, a który oficjalnie i uroczyście będziemy obchodzić w przyszłym roku.

  


W kolejnym roku również (prawdopodobnie w kwietniu) planowane są także miesięczne praktyki uczniów z Zespołu Szkół w Miliczu w niemieckich przedsiębiorstwach w okolicach Lohr. Uczniowie z ZS (aż do pandemii), co roku brali udział w miesięcznych praktykach, podczas których zdobywali praktyczne umiejętności i szlifowali język niemiecki.

Skip to content