NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY W GMINIE MILICZ

Milickie Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy o g.9.30 od wysłuchania hymnu narodowego oraz uroczystego wciągnięcia flagi na maszt przez strażaków OSP Milicz. Po krótkim przemówieniu Burmistrza Gminy Milicz, który dziękował zgromadzonym gościom za obecność i chęć wspólnego świętowania tak ważnego dla Polski dnia, rozpoczęliśmy naszą sportową celebrację pod hasłem AKTYWNIE DLA NIEPODLEGŁEJ.

 

Gmina Milicz wraz ze spółką OSiR zorganizowała trasę, którą pokonać można było stylem dowolnym: biegnąc, jadąc na rowerze, hulajnodze, z psem. Pomimo wczesnego poranka na linii startu przy Milickiej Fali pojawili się wszyscy Ci, którzy celebrować narodowe święto zechcieli w sposób aktywny. Do pokonania był ok 2 km odcinek prowadzący ulice:  Kombatantów, Mickiewicza, Grzybową, nie zabrakło także polnej trasy, którą zawodnicy wrócili na ulicę Kombatantów prowadzącej do mety – przed budynkiem Milickiej Fali. Na rozgrzanych uczestników porannej przebieżki czekali miliccy harcerze z symbolicznymi medalami, w kształcie mapy Polski po roku 1918 z wrysowaną mapą Polski z 1918 roku. W holu Milickiej Fali na wszystkich uczestników czekał posiłek regeneracyjny  – gorąca zupa z pieczywem. Wydarzenie 

O godz.11.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w asyście pocztów sztandarowych, a także oprawy muzycznej Milickiej Orkiestry Dętej  oraz parafialnego chóru. 

 

Po uroczystościach kościelnych Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz wraz z Sławomir Strzelecki – Starosta Milicki, Halina Góra – Radna Rady Powiatu Milickiego – wicestarosta oraz członkiem Zarządu Powiatu – Piotrem Psiukiem, złożyli wieńce pod pomnikiem Pamięci Ofiar Sybiru.

Skip to content