Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Jadwigi Piasek

We wtorek 10 stycznia Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz wraz z delegacją w składzie: Danuta Pudłowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Miliczu oraz Wioletta Anna Owczarek, Zastępca Kierownika USC, odwiedził miliczankę Panią Jadwigę Piasek, która 29 grudnia 2022 roku obchodziła swoje 100 urodziny. Życzenia, gratulacje, a także wpisy w Księdze Pamiątkowej USC złożone przez Szanowną Jubilatkę oraz jej bliskich przebiegły w ciepłej i radosnej atmosferze. Na ręce Pani Jadwigi wręczone zostały także kwiaty, zestaw lokalnych produktów i książka z dedykacją Burmistrza “Historia powojennego Milicza”.

Dzięki uprzejmości Pani Donaty Stefanowskiej, wnuczki Pani Jadwigi, dzielimy się z Państwem krótkim życiorysem naszej Jubilatki oraz fotografiami z rodzinnej uroczystości.

Pani Jadwiga pochodzi z Kielecczyzny. Jako osiemnastolatka została wywieziona do Niemiec na tzw. przymusowe roboty. Tam poznała swojego przyszłego męża Jana Piaska. Po wyzwoleniu osiedliła się na Dolnym Śląsku. Większość życia mieszkała w Gorzesławiu. Wraz z mężem doczekała się córki i trzech synów, sześciu wnuczek i dwóch wnuków oraz czterech prawnuczek. Od 25 lat mieszka w Miliczu.

Jubilatka do dziś ma fenomenalną pamięć. Chętnie snuje opowieści o czasach swojego dzieciństwa i młodości. Często wspomina, jak podczas wakacji do Gorzesławia przyjeżdżały wnuczki. One także z sentymentem wspominają zabawy na strychu, odwiedziny “u dziadka od kotów” i wieczorne opowieści o rozbójnikach, którzy ukryli skarb.

Cala rodzina zgodnie twierdzi, że nikt nie przyrządza tak dobrze kaczki jak Babcia, a żaden kogel-mogel nie smakuje jak ten Babci Piaskowej.Skip to content