Podpisanie umowy na budowe sieci kanalizacji sanitarnej

Dziś w siedzibie PGK Dolina Baryczy odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na realizację dwóch zadań inwestycyjnych związanych z rozbudową infrastruktury kanalizacyjnej.

W spotkaniu udział wzięli: Wojciech Piskozub – Burmistrz Gminy Milicz, Prezes PGK Dolina Baryczy Agnieszka Kużaj, Ewa Janus Dyrektor Wydziału Wodociągów i Kanalizacji oraz wykonawca Piotr Skiba- Usługi Ogólnobudowlane Piotr Skiba, ul. Zielona 3, 56-300 Milicz.

Zakres inwestycji obejmuje:

  • Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kaszowo
  • Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Gogołowice – etap II

Łączny zakres obydwu zadań obejmuje budowę sieci wraz z kanałami bocznymi zakończonymi na granicy poszczególnych posesji o długości ok. 1,77 km.

Wartość umowy:

  • Zadanie 1 – 703 551,85 zł brutto
  • Zadanie 2 – 196 266,18 zł brutto

Termin realizacji: do 30 kwietnia 2026 r.

Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach Priorytetu „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” – część grantowa, Działanie B3.1.1. „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”.