Kontrole pieców

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego pracownicy Urzędu Miejskiego w Miliczu wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Miliczu będą przeprowadzać kontrole nieruchomości w zakresie spalania odpadów w paleniskach domowych pieców i kotłów grzewczych. Badane będą piece, co do których zachodzi podejrzenie, że spalane są w nich odpady lub paliwa zakazane, czyli węgiel brunatny, muł, flotokoncentrat i miał.

Kontrole, to jeden z czynników zmierzających do poprawy jakości powietrza w naszej Gminie.

Przypominamy, iż nie wolno palić: starych mebli, ram okiennych, płyt wiórowych, ubrań, butów, plastikowych butelek, jednorazowych pieluch, worków foliowych, opon i innych gumowych produktów.

Ponadto informujemy, iż warto spalać paliwo dobrej jakości. Złej jakości paliwo zawiera więcej ilości popiołu i szkodliwych metali ciężkich. Muł węglowy, miał i flot to najgorsze paliwa.

W przypadku podejrzenia, że spalane są odpady w nieruchomościach prywatnych należy dokonać zgłoszenia do Urzędu Miejskiego w Miliczu lub na Komendę Powiatową Policji w Miliczu

Urząd Miejski w Miliczu tel. 713804386; 713804306

Komenda Powiatowa Policji w Miliczu tel. 713842666

W przypadku podejrzenia, że odpady są spalane w obiektach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza należy zawiadomić Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu  713273000

Skip to content