39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

 
 
13 grudnia przypada 39. rocznica  wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.  Na skutek tego wydarzenia ponad 10 tys. działaczy opozycji komunistycznej było internowanych.  Tysiące kolejnych działaczy było inwigilowanych, a wielu straciło życie. Na skwerze im. Stanisława Jacha w Miliczu, przy Krzyżu Solidarności upamiętniono ofiary stanu wojennego.
O tych trudnych czasach, o czasach rozwijającej się solidarności w Miliczu wypowiadał się Władysław Biernat oraz  Piotr Psiuk- członek Zarządu Powiatu Milickiego.
O bohaterach walczących o wolność wspominał także w swoim przemówieniu Piotr Lech- burmistrz Gminy Milicz- Ten dzień jest dniem upamiętniania, nie stanu wojennego, ale ofiar stanu wojennego, wśród których należy wymienić: Ks. Jerzego Popiełuszkę, Stacha Jacha, Marcina Antonowicza, Grzegorza Przemyka, Bogdana Buzuka oraz wielu innych poległych za wolność.
Pamięć  bohaterów uczczono modlitwą i minutą ciszy.
Następnie,  delegacje  z Powiatu Milickiego, Gminy Milicz, Oddziału regionalnego NSZZ “Solidarność” w Miliczu, Ośrodka Kultury w Miliczu złożyły kwiaty i znicze.
Hołd pamięci oddali także  wnuki ś.p. Stanisława Jacha, którego imieniem nazwano skwer przy Krzyżu Solidarności.
Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Miliczu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2 komentarze
7 udostępnień
 
 

Komentarze

 
 
Skip to content