Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkół

Od poniedziałku, 18 stycznia br. wraca wczesnoszkolna  edukacja.

Dzisiaj, tj. 15 stycznia w tej sprawie odbyła się wideokonferencja Burmistrza, Piotra Lecha z dyrektorami gminnych jednostek oświatowych.

Sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Czekaliśmy do piątku , aby skonsultować wszystkie informacje. A i tak nie mamy pewności, czy coś nie ulegnie zmianie. – powiedział włodarz. Po czym poprosił po kolei wszystkich dyrektorów o zrelacjonowanie stanu przygotowania szkół do przyjęcia najmłodszych uczniów z klas I-III.

Jak zapewniono wszystkie szkoły w naszej Gminie gotowe są do rozpoczęcia stacjonarnej  nauki wczesnoszkolnej. W niektórych  szkołach przez okres ferii zrealizowano zaplanowane parce remontowe. Wszystkie placówki są gotowe do stosowania zasad bezpieczeństwa: ustalono strefy dla poszczególnych grup klasowych oraz podtrzymano zasady higieny i reżimu sanitarnego stosowanego podczas edukacji, gdy cały kraj obejmowała czerwona strefa. Ponadto wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeszli badania zdrowotne. O ustalonych dowozach dzieci do szkół, nauczyciele poinformują rodziców przez Dziennik elektroniczny- Librus.

Kolejnym punktem rozmowy była kwestia powszechnych szczepień i wprowadzenia z dniem dzisiejszym możliwości rejestracji na szczepienia przeciw Covid osób powyżej 80 roku życia.

W związku z tym, iż w Gminie Milicz wprowadzono system wsparcia szczepień, w ramach których planowana jest organizacja darmowego transportu dla seniorów do Punktów Szczepień i z powrotem, Burmistrz zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród rodziców uczniów, tak by jak najpowszechniej  komunikat ten dotarł do najstarszych osób w Gminie Milicz.

W Waszych środowiskach- także tych wiejskich- jest sporo dzieci, do których można dotrzeć. Uczniowie to wnuki i prawnuki . Proszę Państwa o możliwe sposoby rozpowszechniania informacji, że szczepienia są, można się zapisać, a w razie potrzeby czy trudności pracownicy Gminy Milicz służą wsparciem. -takim apelem zakończył spotkanie włodarz.

 

 

Skip to content