Spotkanie on-line z przedstawicielami miasta partnerskiego Lohr a.Main

W tym roku przypada jubileusz 20- lecia zawarcia partnerstwa pomiędzy miastami: Lohr a.Main oraz Miliczem. Jednakże ze względu na obowiązujące obostrzenia huczne świętowanie będzie niemożliwe.

Jak się okazuje, w Niemczech, podobnie jak w Polsce, szczepienia nie odbywają się w takim tempie, że można przyjąć optymistyczne rokowania na wspólne świętowanie Jubileuszu 20 lat Partnerstwa z miastem Lohr, który przypada w czerwcu.

Na spotkaniu, które odbylo się 23 lutego br. w formie on-line samorządowcy: Piotr Lech, włodarz Milicza oraz Mario Paul, burmistrz Lohr oficjalnie zadeklarowali chęć dalszej współpracy, a także zintensyfikowania wzajemnych relacji.   O ile pandemia pozwoli, oboje wyrazili chęć zorganizowania wymiany praktykantów i młodzieży szkolnej.

W ramach dalszej współpracy burmistrz poruszył kwestię kolejnych inicjatyw, które mogłyby mieć znaczenie dla obu krajów:

„Zależy mi na godnym utrzymaniu tablic nagrobnych, znajdujących się na poniemieckim cmentarzu w Miliczu oraz na ponownym zorganizowaniu wystawy “Exodus Doliny Baryczy” ukazującej losy dwóch narodowości: Polaków i Niemców, którzy sponiewierani przez wojnę zostali wysiedlani ze swoich domów.”- powiedział podczas spotkania  Piotr Lech

Przypomnijmy, 20 lat temu, burmistrz gminy Milicz Waldemar Wall oraz jego odpowiednik w Lohr – Siegfried Selinger, podpisali umowę partnerstwa i przyjaźni.  Dzięki zawiązanej współpracy, miasta nie tylko poprawiły wzajemne relacje, ale również dały sobie platformę do wymiany doświadczeń, a te umożliwiają obu miastom rozwój i efektywniejsze rozwiązywanie lokalnych problemów.

Skip to content