Wspaniałe sportowe wydarzenie! II liga kobiet w tenisie stołowym w Miliczu!Hala Sportowa “Wolności i Solidarności” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu gościła w niedzielę, 28 lutego 2021 roku zawodniczki, trenerów i sędziów podczas turnieju II ligi kobiet w tenisie stołowym.

Organizatorem przedsięwzięcia był UKS Lider Milicz, z Rafałem Genderą na czele, a to oznaczało, że jak zwykle wszystko będzie “dopięte na ostatni guzik”.
Oprócz wychowanek milickiego klubu w zawodach wzięły udział reprezentantki Wrocławia, Wołowa i Brzegu Dolnego.

ODZNACZENIA ZA ZASŁUGI NA RZECZ PZTS

Punktualnie o godzinie 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju oraz wręczenie odznaczeń za zasługi na rzecz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Z rąk Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, Kamila Skrzypczaka odznaczenia otrzymali działacze z terenu Doliny Baryczy.
Srebrną odznaką PZTS wyróżnieni zostali Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz oraz Rafała Gendera, instruktor tenisa stołowego. Brązowa odznaka PZTS trafiła do rąk: Sławomira Strzeleckiego, Starosty Powiatu Milickiego; Andrzeja Białego, Wójta Gminy Krośnice; Andrzeja Krzysztofa Przybylskiego, Prezesa UKS “SMECZ” Milicz; Jacka Biernata, Prezesa spółki OSiR;  Sylwii Szydłowskiej- Małeckiej, dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu.
To ogromne wyróżnienie dla naszych działaczy w dziedzinie sportu, jakim jest tenis stołowy, które zasługuje na moc gratulacji. Jest to także ukłon podziękowania od organizatorów, trenerów i działaczy naszego milickiego klubu za wkład w rozwój sportowy zawodników i zawodniczek.


WYNIKI TURNIEJU


I miejsce zajął zespół “Rokita” Brzeg Dolny, II miejsce wywalczyła drużyna “Woławia” Wołów. Te drużyny awansowały do szczebla następnego. III miejsce zajęła drużyna: KU UE III Wrocław

W dzisiejszych eliminacjach wojewódzkich II ligi kobiet  nasz milicki zespół zajął IV miejsce. Ale jak podkreśla trener, Rafał Gendera:

„ Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem dumny i szczęśliwy, że powiat milicki doczekał się drużyny, która chce walczyć, trenować. Jest potencjał i trzeba go wykorzystać. Dziękuję dziewczynom za walkę, choć trzeba sobie otwarcie powiedzieć umiejętności jeszcze nam brakuje. Drużyna dla mnie na medal!”


Zawodniczki reprezentujące barwy UKS „LIDER” Milicz to: Sandra Murawska, Oliwia Rząsa, Lena Kowalska, Amelia Żmijewska,
Natalia Zakrzewska, Julia Sajewicz, Ola Twarda, Patrycja Giewiada, Julia Sikora i Otylia Łochowska.

Zawody przeprowadził miliczanin, sędzia klasy międzynarodowej- Marek Plewa.

PODZIĘKOWANIA ZA SPONSORING I PATRONAT


Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc, zaangażowanie i wsparcie podczas organizacji dzisiejszego turnieju.


Patronat nad zawodami oraz fundatorem nagród był Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz.
Patronat medialny objęli: TVPM Telewizja Powiatu Milickiego oraz Sportowy Głos Milicza
Sponsorzy:
Milicka FALA kryta pływalnia OSiR Milicz, Nadleśnictwo Milicz, Lasy Państwowe, Bank Spółdzielczy w Miliczu, Powiat Milicki,  Gmina Krośnice, Wesco Transport ( Anna Zębik), Grzegorz Hołówka-firma PLANSON, Hydrowiert Waldemar Fitzner, KM Maszyny Budowlane Karol i Marcin Chilińscy, Joanna Mogilan i Rafał Iwanicki, Piekarnia Olek – Marcin Olek, Piotr Skiba-usługi budowlane, I Long Bud Renata i Jacek Łochowscy, Eleltroprogres– Karol Czech, Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne-Artur Milian.

Podziękowania zostały skierowane także w stronę dyrekcji SP 2 w Miliczu – Jolanty Wybierały oraz kierownika- Józefa Wojtyczki.


“To zasługa współdziałania i wsparcia tych wspaniałych osób, instytucji i przedsiębiorców. Bardzo ważne jest także to, że otrzymujemy pomoc od trzech samorządów: Powiatu Milickiego, Gminy Milicz i Gminy Krośnice. Dziękuję za to włodarzom”

– podsumowuje sukces działań w tenisie stołowym Rafał Gendera.

Skip to content