Gmina Milicz włącza się w akcję Godzina dla Świata WWF 2022

W tym roku Gmina Milicz w powiecie milickim dołączyła do akcji WWF Polska Godzina dla Ziemi 2022🕤🌍

Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota, 26 marca, godzina 20:30 – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.

➡Jako Gmina Milicz zgłosiliśmy 3 obiekty, które w najbliższą sobotę symbolicznie zgasną na godzinę wyłączając swoje światła równo o 20.30.

👉 Hala sportowa im. Wolności i Solidarności przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu
👉 Milicka FALA kryta pływalnia OSiR Milicz
👉 Kościół Łaski w Miliczu Parafia p.w. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu

❗️Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Milicz do włączenia się w sobotnią akcję. Niech na symboliczną godzinę wygasną światła naszych domów, mieszkań i posesji❗️

🕤🌍Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Akcja ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom, ale też rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje na poziomie systemowym, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu.

Skip to content