Za nami VIII Konferencja Oświatowa Gminy Milicz. Podczas gminnego forum oświaty poruszono wiele istotnych problemów związanych z rozwojem gminnych szkół, ale także z problemami, które stoją przed dzisiejszymi placówkami oświatowymi.
Konferencję rozpoczęła Kierownik Wydziału Oświaty Aleksandra Wencek, która w swoim wystąpieniu zaprezentowała zmiany w gminnych szkołach dokonane przez ostatnie 12 miesięcy. Poza intensywnymi remontami, modernizacjami korytarzy, gabinetów lekcyjnych, łazienek we wszystkich placówkach powstały również 3 nowoczesne gabinety specjalistyczne: biofeedback w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Szkole odstawowej nr 2 w Miliczu i Przedszkolu Samorządowym oraz gabinet terapeutyczny stosujący metodę Warnkego również w milickiej jedynce. W każdej ze szkół powstały nowoczesne, kolorowe, bezpieczne i przyjazne przestrzenie edukacyjne ( np. zagospodarowanie części korytarza na strefę relaksu czy też kąciki czytelnicze,). Wszystkie zmiany w placówkach oświatowych gminy Milicz dokonane przez ostatni rok szkolny odbywały się pod hasłem #SzkołyodNowa i dotyczy ono także bogatej oferty dodatkowych zajęć edukacyjnych, które oferują nasze placówki.
Swój panel podczas Konferencji przeprowadził Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz, który mówił o wyzwaniach oświaty wobec lokalnych i globalnych zagrożeń. Kolejną prelegentką była Dyrektor Danuta Kapuścińska, która w swoim wystąpieniu poruszyła ważny temat aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Następny wykład dotyczył programu Erasmus, czyli międzynarodowej mobilności wśród nauczycieli, a przekonywała do niego Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim Małgorzata Posacka. W rozmowach o gminnej oświacie nie zabrakło trudnego tematu związanego z finansami, który przedstawił Wiceburmistrz Łukasz Rokita.
Dlaczego brak zadań w szkole to dobry pomysł ? Na to pytanie w swoim panelu odpowiadał Dyrektor Dariusz Duszyński, który przez ostatnie 2 lata praktykował to rozwiązanie w swojej placówce. Ostatnią prelegentką naszej Konferencji była Psycholog z milickiej dwójki Adrianna Yuksel i podjęła ona istotny temat reagowania na krzywdę dziecka.
Podczas naszej gminnej Konferencji Oświatowej nastąpiła także uroczystość ślubowania pedagogów, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Akty nadania z rąk Burmistrza Gminy Milicz, Piotra Lecha odebrali:
Szkołą Podstawowa nr 2:
-Natalia Kural
-Magdalena Wójcicka
-Karolina Zdobylak
-Maria Nahajowska – Rejek
-Agata Kochel
Szkoła Podstawowa nr 1
-Marta Kupis
Szkoła Podstawowa w Sułowie
-Marta Selwat
Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim
-Zenobia Rybka
-Ewelina Muszalska
Szkoła Podstawowa w Dunkowej
-Artur Pruchnik
-Małgorzata Rząsa
-Sylwia Targoni
-Dorota Rosowska-Zając
Szkoła Podstawowa w Czatkowicach
-Ewa Boczar
-Sylwia Michalewska
Szkoła Podstawowa w Nowym Zamku
-Iwona Jaworska
Przedszkole Samorządowe w Miliczu
-Sylwia Wesołowska
-Agnieszka Dobrzańska-Streich
-Judyta Zielezińska
-Arleta Warkocz
-Aneta Waścińska
Już 4 września zabrzmi pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym, który przyniesie nowe wyzwania, a także nowe szanse na realizację ambitnych planów. Życzymy wszystkich uczniom i nauczycielom tego, żeby w atmosferze wzajemnej współpracy, przyjaźni i dobrych relacji wykorzystywać wszystkie nadarzające się okazje do realizacji zamierzonych planów.