W najbliższy wtorek, 6 stycznia, będziemy wspólnie obchodzić jedno z najpiękniejszych świąt okresu Bożego Narodzenia- Uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną jako Święto Trzech Króli.
Jak co roku, także i tym razem ulicami Milicza przejdzie Orszak Trzech Króli – Fundacja. Tegoroczne wydarzenie będzie miało szczególny, międzyparafialny charakter.
Święto Trzech Króli upamiętnia przybycie Mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy prowadzeni przez gwiazdę przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Złożyli Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę, wyznając w ten sposób wiarę w Jego królewską godność, boskość i człowieczeństwo. To dzień, w którym Kościół przypomina nam, że Chrystus objawia się całemu światu.
Uroczystości rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 11:30 w Parafia pw św Andrzeja Boboli w Miliczu, podczas której wspólnie będziemy dziękować za dar objawienia się Boga i prosić o Jego błogosławieństwo dla naszych rodzin i całej wspólnoty.
Po Eucharystii wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Milicza do Parafia pw. św. Michała Archanioła w Miliczu.
W kościele p.w. św. Michała Archanioła nastąpi uroczyste zakończenie Orszaku, połączone ze wspólnym kolędowaniem, które pozwoli nam jeszcze głębiej przeżyć bożonarodzeniową radość i wspólnotę.
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych i seniorów. Przyjdźmy licznie, aby razem w jedności, radości i modlitwie, dać świadectwo naszej wiary i pięknej tradycji.
Niech to będzie czas wspólnego świętowania i prawdziwej radości!

