Sport

Sport w gminie Milicz

 

Gmina Milicz konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę sportową. Efekt tych inwestycji to dwie hale: przy SP 1, w której swoje mecze rozgrywają zarówno miejscowe siatkarki jak i siatkarze oraz nowo wybudowana sala przy SP 2 w Miliczu. Jest też boisko ze sztuczną nawierzchnią i z nawierzchnią trawiastą, stadion lekkoatletyczny, 3 orliki oraz kryta pływalnia ,,Milicka Fala’’. Obiekt składa się z 6 torów o długości 25 metrów. Do tego brodzik dla dzieci do nauki pływania, zjeżdżalnia rurowa, sauna fińska i turecka.

Milicz słynie z dobrego szkolenia młodzieży. Wychowankiem klubu Dziekan Milicz jest czołowy polski siatkarz – Damian Wojtaszek. W roku 2011 został on powołany do kadry narodowej. Zadebiutował w reprezentacji w roku 2013 w meczu towarzyskim z Serbią. Następnie otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy. Główne nagrody indywidualne Damiana to: w roku 2014 najlepszy broniący Pucharu Polski oraz najlepszy libero w Lidze Mistrzów, w roku 2015 najlepszy libero Ligi Europejskiej, w roku 2017 najlepszy libero XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. 30.09.2018 r. zdobył wraz ze swoją drużyną Mistrzostwo Świata, pokonując w finale Brazylię.

Radosław Horbik to z kolei zapaśnik z Milicza. Specjalista stylu wolnego. Mistrz Polski w kategorii 84 kg w latach 2005-2007 oraz wicemistrz Polski w roku 2004. Walczył na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r.

O Ryszardzie Szurkowskim napisano już wiele. To człowiek ze Świebodowa pod Miliczem. Na rowerze zaczął jeździć m.in. pod wpływem Wyścigu Pokoju, stając się później jego legendą. Jest mistrzem świata, dwukrotnym srebrnym medalistą olimpijskim i czterokrotnym zwycięzcą Wyścigu Pokoju. W czerwcu roku 2018 miał poważny wypadek podczas wyścigu weteranów, na skutek którego doznał poważnych obrażeń. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji i walczy i powrót do zdrowia.

Gmina Milicz ponownie zwyciężyła w styczniu 2019 w plebiscycie Słowa Sportowego na najbardziej sportową gminę Dolnego Śląska!
 

 

Kluby Sportowe w Gminie Milicz
Skip to content