Gmina Milicz przyjęła program “Karta Seniora Ziemi Milickiej”

9 października 2020 r na sesji nadzwyczajnej Rada Miejska w Miliczu jednogłośnie przyjęła zaproponowaną przez burmistrza Piotra Lecha uchwałę w sprawie przystąpienia naszej Gminy do programu “Karta Seniora Ziemi Milickiej”.  Oznacza to, że już niedługo mieszkańcy powyżej 60 roku życia będą mogli przystąpić do programu i skorzystać z ulg i preferencji zaproponowanych specjalnie dla nich przez Partnerów, czyli przedsiębiorców oraz instytucje kultury i sportu.

Program “Karta Seniora Ziemi Milickiej”, po podjęciu odpowiednich uchwał przez pozostałe samorządy powiatu milickiego,  zacznie obowiązywać  na terenie całego powiatu.  List intencyjny w sprawie  deklaracji wdrożenia ww. programu samorządowcy podpisali 1 października 2020 r.  Każdy mieszkaniec po 60 r. życia  po złożeniu wniosku, otrzyma Kartę, którą będzie mógł posługiwać się robiąc zakupy lub korzystając z usługi u danego Partnera programu.

Celem programu jest nie tylko zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęcenie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych seniorów, ale jest nim także  wsparcie ekonomiczne poprzez współdziałanie z przedsiębiorcami: handlowcami, usługodawcami, rzemieślnikami. Wszyscy, którzy zdecydują się na udzielenie preferencji posiadaczom Kart, zostaną Partnerami programu, a ich logotypy, wizytówki pojawią się na stronach internetowych organizatorów.  Partnerzy otrzymają możliwość posługiwania się specjalnym znakiem : Tu Honorujemy “Kartę Seniora Ziemi Milickiej”.  Wszystkie niezbędne informacje oraz formularze pojawią się niedługo na stronie http://www.milicz.pl w zakładce: Karta Seniora Ziemi Milickiej.   Informacji w sprawie przystąpienia do programu udziela pracownik Urzędu Miejskiego, Wioletta Owczarek, tel. 71 3804 313.

Skip to content