Światełko pamięci dla Pawła Adamowicza

14 stycznia 2021 roku o godz.17  na Milickim Rynku włodarze: Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz oraz Sławomir Strzelecki- Starosta Milicki oraz kilkoro miliczan, wśród których byli przedstawiciele  milickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  zapalili światełko pamięci dla zmarłego 2019  roku Prezydenta Gdańska- Pawła Adamowicza.

Śmierć Pawła Adamowicza to przykład, że słowa mogą zabijać – powiedział burmistrz Piotr Lech do zgromadzonych w drugą rocznicę zamachu na prezydenta Gdańska. Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności – przypomniał ostatnie słowa prezydenta starosta Sławomir Strzelecki.

Obaj zażądali też jak najszybszego postawienia przed sądem sprawcy, który dokonał mordu nie tylko na oczach gdańszczan, ale i milionów telewidzów, by głośno powiedzieć o przyczynach zamachu  i mowie nienawiści.

Przy dźwiękach przejmującego wykonania utworu „Sound of silence” na milickim Rynku zapalono znicze, tworząc z nich serce, takie samo jak to WOŚP, bo to podczas „Światełka do nieba” oddał życie Paweł Adamowicz.

 

Skip to content