Maseczki obowiązkową formą ochrony

Od soboty zmienią się obostrzenia związanie z zakrywaniem nosa i ust. Podczas  konferencji z dnia 24 lutego br. minister zdrowia poinformował, że od 27 lutego podstawową i jedyną formą ochrony może być maseczka.

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, podkreślał: – Do tej pory mieliśmy możliwość stosować zamienniki do maseczek. Teraz chcemy zrezygnować z ich korzystania. Przyłbice mogą zostać wykorzystywane dodatkowo, do masek. Bo one zabezpieczają górną część twarzy. Ale nie mogą one zastępować maseczek, to dodatkowy element.

Wynika z tego, że nie zakryjemy już nosa szalikiem, chustą, kominem czy przyłbicą. Teraz obowiązują tylko i wyłącznie maseczki.

– Zakazujemy w sferach publicznych, zamkniętych i otwartych przyłbic, szalików, chust i bandan – zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Podczas konferencji poinformowano także o przymusowej kwarantannie  osób wjeżdżających do Polski przez południową granicę, z Czech i Słowacji. Wyjątkiem jest negatywny wynik testu zrobiony w ciągu 48 godzin lub zaszczepienie dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19.

Więcej: https://www.gov.pl/web/zdrowie/obostrzenia-utrzymane-z-wylaczeniem-warmii-i-mazur

 

Skip to content