Społeczna Szafa w Miliczu sprzyja zasadzie ZERO ODPADÓW

 SPOŁECZNA SZAFA to nowe przedsięwzięcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu oraz Gminy Milicz, które oprócz wspierania osób potrzebujących wpłynie na ograniczanie ilości odpadów.
 
Przy budynku Chatka Puchatka  w Miliczu 5 marca 2021 roku stanęła błękitna szafa,  do której można wkładać ubrania.
Dlaczego nasza Szafa jest błękitna niczym pogodne niebo? Ponieważ kojarzy się z dobrocią, niezawodnością i stwarzaniem rzeczy, które mogą się przydać ogółowi społeczeństwa.
 
POMAGANIE JEST PROSTE: Nie wyrzucaj! Nadaj ubraniom drugie życie!
 
Jeśli zechcecie podzielić się z potrzebującymi ubraniem, którego już nie używacie, możecie je przynieść i powiesić w Szafie Społecznej. Ważne, by odzież była czysta i niezniszczona. Prosimy nie przynosić do punktu bielizny osobistej, skarpet i rajstop oraz nie zostawiać rzeczy w workach, a także nie niszczyć i niczym nie oklejać Szafy.
 
JEŚLI POTRZEBUJESZ? SKORZYSTAJ !
 
Szafa Społeczna będzie otwarta cały czas, co oznacza, że osoby chcące wziąć ubranie lub je zostawić mogą to zrobić o dowolnej porze dnia.
 
„Twoja wielkość nie wynika z tego, co masz, a z tego, co dajesz od siebie innym.” – A. Hocker.
 
 
 
Funkcjonowanie Społecznej Szafy sprzyja także ograniczaniu odpadów. Zostawiając nieużywane przez siebie ubrania w naszej błękitnej szafie, ograniczamy ilość wyrzucanych odpadów.
 
Jest to jedna z metod sprzyjająca zasadzie: NO WASTE- Bez odpadów, ZERO ODPADÓW!🍃
 
Zatem pomagajmy i sprzyjajmy środowisku!
 
 
 
Skip to content