Propozycja na weekend- zapraszamy do Doliny Baryczy

Wiosenne weekendy zachęcają nas do aktywności na świeżym powietrzu. W dobie pandemii wypad za miasto, na rower jest jak najbardziej wskazany i bezpieczny.

I tu polecamy oczywiście okolice Milicza, przez które można przejechać ścieżką rowerową. Co prawda rozpoczęcie sezonu jeszcze nie nastąpiło i przygotowujemy się do poprawy infrastruktury, ale już zapraszamy do wpisania sobie w planach turystycznych odwiedzenie naszej okolicy.

A to, że nasza ścieżka jest doceniana przez turystów   pokazują wpisy na profilach Facebook’owych: Dolny Śląsk https://www.facebook.com/DolnySlaskPL , który w ramach cyklu  o nazwie: Bezpieczne do odkrycia, zaprasza na wycieczkę rowerową trasą dawnej kolejki wąskotorowej w Dolinie Baryczy.

Walory trasy opisane są także na profilu: Blisko coraz dalej.pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100028989559956 
Ścieżka rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej  liczy 20 km i prowadzi od Sułowa do Grabownicy. Jest jedną z najatrakcyjniejszych tras rowerowych w tym rejonie. Przy trasie znajdują się znaki nawiązujące do dawnej kolejki oraz  przystanków z wiatami turystycznymi w stylu dawnych stacji kolejowych.
  • Ścieżka obfituje w atrakcje dla małych i dużych:
    ekspozycja taboru kolejowego na pamiątkę po całkiem niedawno działającej kolejce na 3 przystankach;
  • wielkie akwarium pełne ryb ze Stawów Milickich na stacji Milicz Zamek;
  • Muzeum Bombki w Miliczu, małe, a nowoczesne i przyjemne;
  • Zalew rekreacyjny w Miliczu, z niewielką plażą, drewnianymi pomostami i pierogarnią tuż obok;
  • Wieża Ptaków Niebieskich – najwyższa w Dolinie Baryczy wieża obserwacyjna w Grabownicy.
W mijanych miejscowościach dodatkowe atrakcje, np. Zespół Pałacowo-Parkowy w Miliczu, liczne place zabaw i tereny rekreacyjne.
Trasa jest całkowicie wyłączona spod ruchu samochodowego, dobrze oznaczona, prowadzi głownie przez pola i lasy. 
 
Bardzo dziękujemy za te rekomendacje, a wszystkich chętnych rowerowych przygód zapraszamy do Milicza i okolic. Teraz kolej na rower!
 

Zdjęcia z profilu: Fb: Blisko coraz dalej.pl, https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=409863773323271&id=100028989559956

 

Skip to content