23 maja uroczyste nadanie ścieżce rowerowej imienia Ryszarda Szurkowskiego

Zapraszamy na wyjątkowe otwarcie sezonu rowerowego w Gminie Milicz połączone nie tylko z rajdem rowerowym, ale także historyczną chwilą nadania ścieżce rowerowej, trasą dawnej kolejki wąskotorowej, imienia Ryszarda Szurkowskiego, Mistrza Świata i Polski w kolarstwie, sportowca wszech czasów, syna Ziemi Milickiej.

godz. 12.00 – uroczystość nadania ścieżce rowerowej imienia Ryszarda Szurkowskiego z udziałem Milickiej Orkiestry Dętej

godz. ok 13.30-13.45 – uroczystość poświęcona pamięci Ryszarda Szurkowskiego, jest doskonałą okazją do promocji jego osoby w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca 100-lecia. Aby zachęcić do głosowania, uczestnicy wydarzenia staną na dużym napisie RYSZARD do wspólnego zdjęcia, które zostanie wykonane z „lotu ptaka”

 

godz. 14.00 – tradycyjny rajd rowerowy, w którym rowerzyści pokonają trasę o długości: 34 km. Trasa: od przystanku Milicz-Zamek (akwarium) do przystanku Gruszeczka i z powrotem. Organizacją rajdu zajmie się doświadczona ekipa: Rowery Dajczman.

 

 

Po powrocie na przystanek Milicz-Zamek zapraszamy na poczęstunek z grilla i atrakcje: miasteczko rowerowe Jonasza Pakulskiego-uczestnika Mam Talent, dmuchańce oraz koncert zespołu SENSOR z Milicza. Muzycy wystąpią, by wesprzeć akcję charytatywną – pomoc dla miliczanina Oliwiera Lizaka.

Patronat medialny wydarzenia obejmie Radio SUPERNOVA z Trzebnicy.

Zapraszamy też na nasz profil na Facebook’u i na wydarzenie: https://www.facebook.com/events/455776162155701/?active_tab=discussion

 

 

Skip to content