Turniej charytatywny o puchar burmistrza- 8 sierpnia 2021 r.

 

Już 8 sierpnia 2021 roku zapraszamy na sportowe wydarzenie połączone z wieloma atrakcjami. Wszystko  po to, by pomóc chorej dziewczynce- czteroletniej Helence Wojtyczce.

Milicka grupa wolontariusze z serca dla serca oraz LZS Sokół Kaszowo podjęli inicjatywę organizacji charytatywnego turnieju piłki nożnej o puchar burmistrza gminy Milicz, który zostanie rozegrany na boisku w Kaszowie.

Sam turniej odbędzie się w dwóch etapach. O godz.  10:00 do rywalizacji przystąpią mali piłkarze, grający w dwóch kategoriach wiekowych: Żak i Maluch. O godz. 14.00 odbędzie się turniej piłki nożnej w kategorii seniorów. Do tej grupy zgłosiły się następujące drużyny: Sokół Kaszowo, Barycz Milicz, Plon Gądkowice i Pogoń Cieszków.

Wśród młodszych drużyn piłkarskich zobaczymy zawodników: Akademii Sportu Milicz, Szkółki Piłkarska Milicz, Pogoni Cieszków oraz Drużyny Sołectwa Kaszowo.

Oprócz emocji sportowych, na mieszkańców czekają dmuchańce, zabawa z fantami, animacje dla dzieci, a na koniec impreza taneczna.

Nagrodą główną w zabawie fantami będzie rower, ale można także zdobyć wiele innych upominków, w tym także gadżety i produkty z logo Gminy Milicz.

Gorąco zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu. Cel jest szczytny, a całe wydarzenie jest połączeniem zabawy oraz sposobem niesienia pomocy.

Helenka, dla której ma być przeznaczony dochód z imprezy,  od urodzenia cierpi na niewydolność oddechową. Ma nieprawidłową strukturę płuc i wymaga ciągłego wspomagania oddechowego oraz dalszej diagnostyki i wyspecjalizowanej opieki. 4-latka znajduje się w programie tzw. wentylacji domowej, czyli jest całkowicie zależna od wentylacji, respiratora i wysokich stężeń tlenu. Jedyną szansą na normalne życie jest przeszczep płuc. W Polsce nie przeprowadza się takich operacji u małych dzieci, natomiast wizyta w Austrii może wrócić dziewczynce oddech.

Skip to content