Zapraszamy do DCF

Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF) jest inwestycją Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, która zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie Dolnego Śląska i Lubuskiego: od prowadzenia kin, przez współorganizację wielu festiwali, przeglądów i pokazów specjalnych, prowadzenie programu edukacyjnego, po wspieranie produkcji filmowych poprzez dofinansowania w Dolnośląskim Konkursie Filmowym i działalność Wroclaw Film Commission.

     

DCF jest miejscem spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej, niż tylko rozrywki. Repertuar stanowi szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty głównie na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach. Wśród tytułów polskich pojawiają się także filmy koprodukowane przez Dolnośląskie Centrum Filmowe.

Poza codziennymi seansami, proponujemy pokazy specjalne, premierowe i przedpremierowe, projekcje festiwalowe, spotkania z twórcami oraz przeglądy retrospektywne i tematyczne.

Rozwijany jest program edukacji filmowej. Kontynuujemy dotychczasowe i tworzymy nowe cykle, m.in. pokazów filmów dokumentalnych czy Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest miejscem spotkań ze sztuką filmową i konfrontacji wielu filmowych spojrzeń na rzeczywistość.

Skip to content