Wekeend z Gigantami Siatkówki

 

 

 

Miniony piątek upłynął w Miliczu w atmosferze wielkiego siatkarskiego święta. Do naszej miejscowości po raz kolejny zawitała impreza z cyklu “Giganci Siatkówki”.

Wydarzenie zainaugurowała konferencja prasowa w Starej Rzeźni, na której zaproszeni goście poruszali tematy związane z rozwojem siatkówki w naszym kraju i regionie oraz promowali już XII edycję Gigantów Siatkówki. Na spotkaniu padła bardzo ważna deklaracja z ust Prezesa DZPS Wojciecha Rozdolskiego, który zapowiedział, że wszystkie finały Młodych Gigantów Siatkówki będą rozgrywane w Miliczu.

Następnym punktem w harmonogramie imprezy była “Milicka Aleja Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki”. Na milickim rynku pojawiło się siedem nowych tablic honorujących wybitnych sportowców, trenerów oraz przyjaciół siatkówki. Kapituła, której przewodniczy mistrz świata i mistrz olimpijski Edward Skorek wyróżniła: pochodzącego z Milicza, mistrza świata z 2018 r., Honorowego Obywatela Gminy Milicz Damiana Wojtaszka, przyjaciela siatkówki Witolda Grzeszczuka, Ryszarda Czarneckiego i przyjaciół Tauron Polska Energia, TVP Sport, wieloletniego reprezentanta i wybitnego trenera Ireneusza Kłosa oraz trenera mistrzów świata Ireneusza Mazura. Uroczystość prowadził znany dziennikarz TVP Sport Piotra Dębowski, a wszyscy zaproszeni i uhonorowani goście w swoich wypowiedziach deklarowali dalszą pracę nad rozwojem piłki siatkowej. Podczas wydarzenia wystąpiła Milicka Orkiestra Dęta pod batutą Przemysława Wasielewsiego, a czirliderki z Missleaders Milicz zaprezentowały bogaty program artystyczny. Organizatorami tego wydarzenia był OSiR Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu i Gmina Milicz. 

Po oficjalnych obchodach “Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki” czekały na nas sportowe emocje w Hali Wolności i Solidarności przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Pierwszym rozgrywanym meczem był finał Młodych Gigantów Siatkówki, w którym do boju stanęły drużyny Juvenii Rawy Mazowieckiej i MKS MOS Wrocław. Po zaciętym spotkaniu ręce w geście zwycięstwa mogły podnieść zawodniczki ekipy z Rawy Mazowieckiej, które wygrały cały mecz 2:0.

Ostatnim akcentem Gigantów w Miliczu był mecz Gwiazd Polskiej Siatkówki z reprezentacją pracowników Tauron Polska Energia. Drużyna gwiazd, w której znaleźli się m.in byli reprezentanci Polski Krzysztof Ignaczak, Patryk Czarnowski, Grzegorz Szymański, Krzysztof Janczak. Pierwszy set niespodziewanie padł łupem drużyny Taurona. W drugiej odsłonie spotkania, gwiazdy wzięły się do roboty i wyrównały stan spotkania. Trzeci set był najbardziej emocjonujący. Reprezentacja Taurona miała dwie piłki meczowe prowadząc 24:22. Podopiecznym Grzegorza Rysia udało się obronić matchballe i ostatecznie zwyciężyć 24:26. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla drużyny Gwiazd i obfitowało w efektowne ataki i obrony, efektywne kiwki, asy serwisowe i monsterbloki.

Bardzo dobremu poziomowi sportowemu dorównała milicka publiczność, która wypełniła halę po brzegi. W przerwach pomiędzy setami imprezę uświetniły pokazy choreograficzne milickich czirliderek z grupy Missleaders.

W sobotę i niedziele “Giganci Siatkówki” przenieśli się do sąsiedniej Twardogóry, gdzie został rozegrany mini turniej, w którym wystąpiły drużyny PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i belgijskie kluby VC Maaseik i Knack Volley Roeselare. Puchar Gigantów Siatkówki udało się zdobyć drużynie z Jastrzębia-Zdroju. Podczas niedzielnych meczów, Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech został uhonorowany Złotym Sercem Siatkarza jako Przyjaciel Gigantów Siatkówki.

Całe wydarzenie było prawdziwą gratką dla kibiców oraz promocją piłki siatkowej w naszym regionie.

Zdjęcia: Magdalena Wycisk

 

 

Skip to content