Sukcesy milickich sportowców !

O tym, że gmina Milicz sportem stoi wiemy nie od dziś. W miniony weekend nasi sportowcy tylko potwierdzili słuszność tego hasła.

W piątek 3 marca w hali Wolności i Solidarności przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu rozpoczął się już XXV Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki pod patronatem Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha. W zawodach wzięło udział 26 drużyn z całej Polski. Milicz ma siatkówkę w sercu, więc nasze dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika wystawiły dwie niesamowicie mocne drużyny. Dowodem ich siły są miejsca, które udało się im zająć. Rewelacyjna reprezentacja “Jedynki” zajęła drugie (!) miejsce w kat. czwórek, a reprezentantki “Dwójki” znalazły się tuż za podium na czwartej pozycji w kat. trójek. Podczas zawodów kolejny świetny pokaz dała grupa Missleaders, prezentując zaawansowane figury i akrobacje.

Z kolei w oddalonym o ponad 500 kilometrów od Milicza Karlinie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich i I Puchar Polski w zapasach kobiet. Gminę Milicz reprezentowała drużyna zawodniczek ULKS “Bizon” Milicz w składzie: Zuzanna Horbik, Magdalena Sieda i Karolina Jaworska oraz trener Radosław Horbik.
Zuza oraz Magda startowały w Pucharze Polski Kadetek w kategorii wagowej do 57 kg. Nasze zawodniczki pokonały na swojej drodze wszystkie rywalki, a ich drogi skrzyżowały się w półfinale, z której po wyrównanej i zaciętej walce zwycięsko wyszła Zuzia Horbik. W boju o brązowy medal Magdalena Sieda po raz kolejny pokazała klasę i wygrała swój pojedynek, zajmując świetne 3 miejsce w całych zawodach. Finałowy pojedynek był prawdziwą gratką dla wszystkich zebranych kibiców. Na macie stanęła Zuzanna Horbik z Wicemistrzynią Europy 2022 r. Nikolą Piechocką. Po efektownym położeniu rywalki na łopatki Zuzia wygrała walkę triumfując w I Pucharze Polski kadetek w zapasach kobiet.

W kategorii juniorek w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii wagowej do 68 kg rywalizowała kapitan ULKS “Bizon” Milicz, czyli Karolina Jaworska. Karola w turnieju przegrała tylko jeden pojedynek, co finalnie dało jej świetne drugie miejsce. Wszystkie nasze zapaśniczki po zakończonych zmaganiach pozostały na zgrupowaniu kadry narodowej.

Wszystkim składamy wielkie gratulację za wspaniałe osiągnięcie sportowe !