Przekazanie sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych

W piątek, 12 czerwca, podczas XVI Zjazdu Gminnego ZOSP RP w Miliczu, przekazano kolejną partię sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Milicz. Zakupy zostały zrealizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Analogowo-cyfrowe radiostacje Motorola R7 otrzymały jednostki OSP z:

  • Gądkowic,
  • Latkowej,
  • Rudy Sułowskiej,
  • Bartnik,
  • Pracz,
  • Potaszni,
  • Milicza,
  • Piotrkosic.

Hełmy Rosenbauer Heros Titan trafiły do jednostek OSP z:

  • Pracz,
  • Bartnik,
  • Rudy Sułowskiej.

Hełmy KZPT Calisia Vulcan Neo otrzymały jednostki OSP z:

  • Latkowej,
  • Piotrkosic.

Hełm Dragon HT05 Hi-Vis otrzymała jednostka OSP we Wrocławicach.

Nowy sprzęt zwiększy poziom bezpieczeństwa strażaków oraz usprawni prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy.