W piątek, 12 czerwca, podczas XVI Zjazdu Gminnego ZOSP RP w Miliczu, przekazano kolejną partię sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Milicz. Zakupy zostały zrealizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Analogowo-cyfrowe radiostacje Motorola R7 otrzymały jednostki OSP z:
- Gądkowic,
- Latkowej,
- Rudy Sułowskiej,
- Bartnik,
- Pracz,
- Potaszni,
- Milicza,
- Piotrkosic.
Hełmy Rosenbauer Heros Titan trafiły do jednostek OSP z:
- Pracz,
- Bartnik,
- Rudy Sułowskiej.
Hełmy KZPT Calisia Vulcan Neo otrzymały jednostki OSP z:
- Latkowej,
- Piotrkosic.
Hełm Dragon HT05 Hi-Vis otrzymała jednostka OSP we Wrocławicach.
Nowy sprzęt zwiększy poziom bezpieczeństwa strażaków oraz usprawni prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy.















