Wspaniały projekt 11 samorządów!

Działają już: aplikacja i stronę www „Dolnośląska Kraina Rowerowa”. Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy.

Dolnośląska kraina rowerowa to region, który oferuje moc atrakcji, przestrzeni, dróg i szlaków rowerowych, zabytków, miejsc do rekreacji, odpoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą. Tym milej czyta się więc o tym, że po raz kolejny gminy i powiaty łączą swoje siły i oddają w ręce turystów i mieszkańców nowoczesny projekt.

Zarówno strona www jak i aplikacja gromadzą najważniejsze informacje turystyczne. Znajdują się tu obszerne bazy obiektów, podzielonych na kategorie, wśród których można wyszukać najciekawsze zabytki, miejsca widokowe i wiele innych.

Najważniejszą częścią aplikacji i jednym z elementów strony www, są trasy rowerowe, które gęstą siecią oplatają Dolny Śląsk – przebieg każdej z nich można zobaczyć na mapie, aplikacja wyświetla także dystans oraz czas trwania. Dodatkowym urozmaiceniem rowerowej wycieczki są ciekawe obiekty, wyświetlane w okolicy trasy.
Zarówno w mobilnym przewodniku, jak i na stronie www znajdziemy listę aktualnych wydarzeń, rozbudowaną prognozę pogody oraz planer – podręczny schowek, do którego można dodać ulubione obiekty lub trasy.
Zainstaluj i aktualizuj aplikację w trybie on-line, a do prawidłowego działania i obsługi nie będziesz już potrzebował internetu.

Skip to content