Aplikacja “Kwarantanna domowa”

 
Przybywa osób przebywających na kwarantannie. W samym powiecie milickim, w dniu 20 października, objęto 664 osoby  obowiązkiem kwarantanny.
Przypominamy, iż osoby te zobowiązane są do korzystania z aplikacji “Kwarantanna domowa”, którą należy pobrać na telefon w sklepach Google Play oraz App Store.
Po ściągnięciu aplikacji należy oczekiwać na wiadomość SMS. Otrzymanie SMS-a jest kluczowe. To znak, że dane są bazie i że można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Aplikację aktywuje się po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny.
Codzienne, zgodnie z powiadomieniem, należy zrobić zdjęcie tzw. “selfie”. Jest to zadanie, którego niewykonanie daje znak służbom, by sprawdziły, czy nie są łamane zasady odbywania kwarantanny.
Będąc na kwarantannie, trzeba pamiętać, aby telefon był naładowany, a dźwięki niewyciszone. Należy także sprawdzać SMS-y.
 
Aplikacja pomaga nie tylko służbom w zakresie kontroli osób przebywających na kwarantannie, daje między innymi możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze.
Z obowiązku korzystania z aplikacji “Kwarantanna domowa” zwolnione są osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej, lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie aplikacji.
Na stronie www.gov.pl znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat działania aplikacji.
Więcej o funkcjonowaniu i zasadach aplikacji “Kwarantanna domowa” można się dowiedzieć także pod linkiem:
 
Skip to content