Telefon zaufania dla seniorów oraz specjalne wykłady on-line

 

Gmina Milicz we współpracy ze żmigrodzkimi organizacjami pozarządowymi przystąpiła do realizacji dwóch projektów poświęconych seniorom.

Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społecznej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żmigrodzie, któremu przewodniczy  Prezes Andrzej Wiewióra, realizowany jest projekt “Senior w czasach pandemii”, w ramach którego został uruchomiony dodatkowy telefon wsparcia dla Seniorów.
Pod numerem telefonu 782-559-511 Seniorzy uzyskają pomoc, poradę, wsparcie i przede wszystkim rozmowę w związku z sytuacją epidemiczną. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 14:00. Ważnym aspektem tego zadania jest udział seniorów-wolontariuszy, którzy będą obsługiwać telefon zaufania, tym samym wspierając siebie wzajemnie. –W czasie pandemii, kiedy jesteśmy narażeni na izolację, dopadają nas chwile przygnębienia, smutku i strachu. To niezwykle ważne, by mieć możliwość porozmawiania z drugą osobą, zwierzenia się i otrzymania wsparcia– przekonuje Pani Marta Markowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu, który z ramienia naszej Gminy realizuje projekt.

Kolejny projekt realizowany ze  Stowarzyszeniem  “Złota Jesień” Emerytów Rencistów i Inwalidów” ze Żmigrodu o nazwie ” Świadomy senior” polega na przeprowadzeniu specjalnych wykładów o tematyce istotnej z punktu widzenia osób starszych.

2 grudnia 2020 r, o godz.12.00 zostaną wygłoszone wykłady z zakresu prawa spadkowego, prawa pacjenta i ochrona zdrowia 2 grudnia 2020 g.12:00.

Natomiast wykłady z zakresu bezpieczeństwa  i prawa konsumenta  odbędą się 9 grudnia 2020 g. 12.00.

Oba spotkania zostaną przeprowadzone w formie on-line. Chętni  ze skorzystania z tej formy edukacji seniorzy zostaną dokładnie poinstruowani i przeszkoleni w zakresie połączenia się przez Internet z prelegentem.

 

 

 

 

Skip to content