Uroczyste otwarcie ulicy Lawendowej

 

Największa  inwestycja drogowa w roku 2020 w naszej Gminie została zakończona.  23 grudnia o godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie  Ulicy Lawendowej w Miliczu.

Inwestycja , która wynosiła ok. 3 mln złotych dotyczy wykonania ulicy na odcinku ponad 800 m wraz z chodnikami po obu stronach, ze zjazdami na posesje, z łącznikami do innych dróg, zatoczkami oraz oświetleniem. Warto dodać, iż 70 % dofinansowania  pozyskano z Rządowego Programu: Fundusz Dróg Samorządowych.

Burmistrz, Piotr Lech podkreślił w swojej wypowiedzi, iż inwestycje  zmierzające do poprawienia  komunikacji są jedne z najważniejszych.  –  Po stworzeniu kręgosłupa komunikacyjnego w 2016 r w tej części miasta, jakim było wykonanie Alei  Niepodległości, po ulicy Dębowej, po ulicy Chabrowej, dzisiaj otwieramy ulicę  Lawendową.  Cieszymy się bardzo z tej inwestycji. Dziękuję wszystkim tym,  którzy przyczynili się do powstania tej drogi.  Życzę mieszkańcom, ale także i użytkownikom, aby było i wygodnie i bezpiecznie. – dodał włodarz.

Wiele słów uznania  powędrowało w stronę pracowników  Zakładu Usług Komunalnych, którzy wspaniale poradzili sobie z wykonaniem zadania. Jak podkreślał dyrektor Mariusz Dąbrowski, na początku nie było łatwo. – Pamiętam, jak  wiele osób nie dowierzało, że ZUK  poradzi sobie budową Lawendowej. My sami potraktowaliśmy to jak wyzwanie. Ale udało się. Zrealizowaliśmy tę inwestycję.  Dziękuję całemu zespołowi za tę dobrze wykonaną pracę.

Głos zabrała także mieszkanka  ulicy Lawendowej, Pani Monika Płatek, która wyraziła radość  z powstania nowej drogi. Zaznaczyła, że czeka także na  kolejne inwestycje w tej części miasta.

A tych nie zabraknie, bo zgodnie z zapowiedziami, Gmina  Milicz zamierza do końca 2023 roku wykonać ulice: Fiołkową, Makową i Konwaliową.

Skip to content