„ODDAM…zero odpadów-podziel się z innymi-MILICZ”-NIE WYRZUCAJ

Gmina Milicz promuje ekologiczny styl życia. Nie tak dawno w Miliczu pojawiła się szafa społeczna oraz kolejna lodówka społeczna. Zasady ich funkcjonowania są proste, nie potrzebujesz, a nadaje się to do dalszego użytkowania/ spożycia, zostawiasz innym.

Tym razem chcielibyśmy taką pomoc przenieść także na grunt internetowy. Na profilu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Milicz.Gmina powstała grupa: „ODDAM…zero odpadów-podziel się z innymi-MILICZ”https://www.facebook.com/groups/gminamilicz.zeroodpadow

Masz w domu przedmioty, które nadają się do dalszego używania, ale nie wiesz, co z nimi zrobić? Nie wyrzucaj! Być może komuś się przydadzą! Meble, sprzęt AGD, ubrania, obuwie, sprzęt RTV… Wszystko!


Nadaj przedmiotom drugie życie – może będą służyć komuś przez kolejne lata. Podziel się za darmo, wymieniaj się – być może ktoś ma rzecz, którą ty chętnie przyjmiesz. W ten sposób pomagamy sobie wzajemnie, a co najważniejsze – dbamy o środowisko, redukując ilość odpadów.


Zapraszamy wszystkich posiadaczy konta na Facebooku do grupy „ODDAM…zero odpadów-podziel się z innymi-MILICZ” W tej grupie umieszczamy zdjęcie tego, czego już nie potrzebujemy, opisujemy i wystawiamy! UWAGA ! NA TEJ GRUPIE OBOWIĄZUJE ZAKAZ HANDLU! ZERO złotych ZERO groszy, ZERO ODPADÓW.


REGULAMIN:
1. Posty niezwiązane z tematem „ zero odpadów” będą usuwane bez ostrzeżenia.
2. Na tej grupie możemy tylko publikować posty z rzeczami, które chcemy oddać lub wymienić.
3. Na tej grupie możemy publikować posty z pytaniami typu „szukam”, „potrzebuję”.
4. Dopuszczalne są wpisy, oddam za „coś drobnego” czekoladę, owoce.
5. Wpisy z przedmiotami, które znalazły właściciela usuwamy z grupy.
6. Nie używamy mowy nienawiści, pogardy, niecenzuralnych słów.
7. Szanujmy siebie nawzajem. Niech to będzie najmilsze miejsce w sieci
8. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty wystawione.


Nasza akcja jest jednym z elementów realizacji zasady ZERO waste- czyli brak śmieci, brak marnowania. Jest to styl życia, zgodnie z którym staramy się generować jak najmniej odpadów, co przekłada się na ochronę środowiska. Filozofia ta m.in. propaguje także dokonywanie zakupów z umiarem, ograniczeniem opakowań foliowych, korzystania z darów natury.

Skip to content