Już jest trzecia lodówka społeczna w Miliczu

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu stanęła lodówka społeczna.  To  już trzecia lodówka w naszym mieście, która ma na celu podzielenie się z osobami potrzebującymi.

Przypomnijmy, że pierwsza tego typu lodówka pojawiła się przy Zespole Szkół na ul. Trzebnickiej, opiekuje się nią szkolne koło wolontariatu ze wspomnianej wyżej szkoły. Druga lodówka społeczna stanęła parę tygodni temu przy krytej pływalni Milicka Fala, a opiekę nad nią objęło szkolne koło wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu.

 1 kwietnia oddano do użytku lodówkę społeczną przy milickiej Jedynce. Jej fundatorem  jest spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej “Dolina Baryczy”. Inicjatywa ta, oprócz  niesienia pomocy idealnie wpisuje się także w działanie proekologiczne, mające na celu minimalizowanie odpadów komunalnych. Chodzi o to, by nie marnować jedzenia, nie wyrzucać do pojemnika na odpady , albo do kanalizacji.  To zasada, która  sprzyja także realizacji stylu życia ZERO WASTE- ZERO ODAPADÓW. Zachęca ona do planowania rozsądnych zakupów i przewidywania. Jeśli wiemy, że czegoś nie zjemy, nie czekajmy aż się zmarnuje, tylko zanieśmy do lodówki społecznej i podzielmy się z innymi. To naprawdę działa. Pozostawiane produkty spożywcze trafiają do osób potrzebujących.

 

Każdy może się poczęstować tym, co  jest zostawione w lodówce oraz każdy może dostarczyć do niej żywność. Ważne, by żywność była ona odpowiednio opisana i szczelnie zamknięta. Gmina Milicz zadbała o odpowiednie oznakowanie lodówek oraz umieszczenie regulaminu. 

 

 

 

Skip to content