Masowe punkty szczepień w Gminie Milicz

W każdym powiecie, obok punktów w szpitalach, będzie jeden punkt szczepień prowadzony przez samorząd – poinformował Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Punkty Szczepień Masowych (PSM)  mają zostać zorganizowane przez samorządy przy zaangażowaniu placówek medycznych.

Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz, zgłosił nasz samorząd jako chętny do organizacji takich punktów szczepień. Znajdowałyby się one w halach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu oraz w Szkole Podstawowej w Sułowie.

Zgodnie z założeniami, organizacja punktów szczepień trwałaby do 18 kwietnia, a już od 19 kwietnia rozpoczęłyby się szczepienia ludności.
Takie rozwiązanie ma sprzyjać zintensyfikowaniu szczepień  mieszkańców.

Każdy samorząd zgłaszając wolę organizacji masowych punktów szczepień, wyznacza także gminnego koordynatora. W naszej Gminie został nim Artur Nakonieczny.
 Do zadań koordynatora należy m.in. wprowadzanie zamówień szczepionek w centralnym kalendarzu; umawianie lekarzy, pielęgniarek i innych osób zaangażowanych w proces szczepienia (np. ratowników medycznych, fizjoterapeutów czy farmaceutów),
a także rozliczanie czy kontakt z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, która dostarcza szczepionki.


Więcej informacji na stronie:
https://www.prawo.pl/samorzad/samorzadowe-punkty-szczepien-dodatkowy-punkt-szczepien-w-kazdym,507417.html?fbclid=IwAR2s6IcE8K_rnC8nECdrgvmAWrhUktgksbpCx6x4jwUtD9_d__SwRIbM6t0

Skip to content