Apel o czujność przy wyborze ofert na wymianę źródeł ciepła

Informujemy, że Gmina Milicz jako Partner Projektu pod nazwą „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)” nie współpracuje z żadną  firmą i nie rekomenduje żadnej konkretnej firmy oferującej montaż paneli, kotłów, czy też dostawców opału. Na terenie Gmin uczestniczących w Projekcie rozprowadzane są ulotki informacyjne dotyczące w szczególności sprzedaży ogniw fotowoltaicznych oraz nowych programów dofinansowania do ogniw fotowoltaicznych. Informujemy, że nie są to programy prowadzone, ani zweryfikowane, przez Partnerów Projektu.

W całym kraju odnotowano wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych metodą „na fotowoltaikę”.

Apelujemy o czujność, dokładne sprawdzenie ofert oraz wnikliwą analizę dokumentów przed ich podpisaniem.

Przestępcy mają wiele zmiennych metod działania, na ich korzyść działa podejmowanie przez klientów decyzji pospiesznych, nieprzemyślanych, pod wpływem nachalnego marketingu, presji czasu, obietnic wyjątkowej okazji czy nieprawdziwych, niezweryfikowanych informacji przekazywanych przez przedstawicieli handlowych.

Proszę pamiętać, że oszustwa nie zawsze dotyczą wyłudzenia pieniędzy, równie wartościowe dla przestępców mogą okazać się Państwa dane osobowe. warto stosować się do poniższych zasad:

    Nie płać z góry

    Nie podpisuj umowy na pierwszym spotkaniu

    Poproś o referencje

    Nie daj się zwieść „okazji” , że natychmiastowa decyzja to niska cena lub montaż w krótkim czasie

    Zwróć szczególną uwagę, jeśli firma powołuje się na „dobry kontakt” z Gminą lub dostawcą energii elektrycznej

    Wybieraj tylko sprawdzone firmy

    Informacji o dofinansowaniu szukaj na oficjalnych stronach Gmin i w oficjalnych serwisach Państwowych.

 

Skip to content