Szkoła w Sułowie obchodziła swój jubielusz 75 lecia.

11 czerwca 2021 r.  odbyła się, przełożona z roku ubiegłego, uroczystość 75 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie.
Szkoła powstała jesienią 1945 roku i ma piękną oraz bogatą tradycję.
Piatkowe spotkanie zgromadziło zaproszonych gości, wśród których byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Miliczu, Edmund Bienkiewicz, radni Rady Miejskiej: Jadwiga Janczura oraz Stanisław Kuśnierz, przedstawiciele Rady Rodziców, ks proboszcz parafii
w Sułowie, Józef Mokrzycki, przedstawicielka Burmistrza Gminy Milicz, Aleksandra Wencek- kierownik Wydziału oświaty, promocji
i spraw społecznych, oraz przedstawiciel Bank Spółdzielczy w Miliczu, Marcin Żmijewski, Krystyna Piosik- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu oraz była dyrektor szkoły w Sułowie, Mirosław Niedbała- były dyrektor szkoły w Sułowie, Mariola Góral, sołtys Sułowa, Andrzej Masztalerz, sułowski działacz społeczny, Maria Pawłowicz, była nauczycielka, mieszkanka Sułowa, przedstawicielka firmy wspierającej szkołę oraz gość specjalny: Pan Henryk Dąbrowski- uczeń szkoły, który rozpoczął naukę w 1945 r. W uroczystości uczestniczyli również: Wiesław Mulik, dyrektor szkoły, Paweł Pudłowski, wicedyrektor szkoły oraz uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią.
Oprócz gratulacji, życzeń i podziękowań, pojawiło się wiele wspomnień dotyczących szkoły, jej tradycji, jej rozwoju. Było niezwykle sentymentalnie i bardzo interesująco.
Wypowiedź Pana Henryka Dąbrowskiego była podrożą do czasów powojennych, kiedy warunki edukacji znacznie odbiegały
od teraźniejszych. Klasa składała się z uczniów z kilku roczników. Lekcje dobywały się w różnych budynkach. Jak wspominał Pan Henryk, nie było łatwo, ani z materiałami edukacyjnymi, ani z żywnością, ani z odzieżą.
 
Po uroczystości oficjalnej, dyrektor szkoły w Sułowie, Wiesław Mulik zaprosił gości do obejrzenia wystawy poświęconej 75- leciu placówki. Na tablicach i stołach zostały wyeksponowane pamiątki, fotografie, zdobyte puchary i medale.
Jak przystało na urodziny, nie zabrakło tortu oraz odśpiewania słynnego “100 lat”!
Gratulujemy serdecznie szkole dorobku, pięknej tradycji i życzymy dalszego rozwoju oraz kolejnych wspaniałych jubileuszy.
Na stronie szkoły, pod linkiem: http://spsulow.ehost.pl/index.php?id=75_lecie znajdują się ciekawe artykuły z okazji 75-lecia szkoły.
 
 
Skip to content