Gala Sportu Gminy Milicz 2022

Wydarzenie, które miało miejsce 24 maja w hali sportowej im. Wolności i Solidarności przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu przeszło do sportowej historii naszej gminy.

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią gościliśmy na uroczystości wybitnych sportowców gminy Milicz, ich trenerów, rodziców, przedstawicieli samorządu, radnych Rady Miejskiej w Miliczu, prezesów milickich klubów sportowych, dyrektorów placówek oświatowych. Wszyscy zebrali się po to, żeby wspólnie celebrować i honorować sukcesy naszych wyróżnionych laureatów.

Wśród docenionych sportowców znalazły się drużyny siatkarskie, piłkarskie, zawodnicy tenisa stołowego, zapasów w stylu wolnym, podnoszenia ciężarów czy też szachów szybkich. Wyróżnienia, czeki pieniężne oraz upominki wręczane były przez Piotra Lecha, Burmistrza Gminy Milicz, Łukasza Rokitę, Wiceburmistrza Gminy Milicz, Sławomira Strzeleckiego, Starostę Powiatu Milickiego, Jacka Biernata, Prezesa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu oraz gościa specjalnego Wojciecha Rozdolskiego, Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Organizatorzy Gali zadbali o widowiskowe przerywniki oficjalnej uroczystości podczas, których swoje umiejętności zaprezentowali: Zuzanna Horbik, która zapewniła gościom niesamowite wrażenia podczas występu wokalnego jednocześnie akompaniując sobie na ukulele, czirliderki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, które wykonały niezwykle trudne i efektowne układy akrobatyczno-taneczne, zawodnicy tenisa stołowego ULKS Lider zaprezentowali jak należy obchodzić się z plastikową piłeczką oraz zapaśnicy z ULKS Bizon pokazali gościom śmiałe akrobacje na macie.

Niemniej emocji dostarczyła część oficjalna i wręczanie nagród i wyróżnień laureatom Gali Sportu Gminy Milicz 2022. A oto i oni, wybitni sportowcy, młodzi adepci, a także doświadczeni zawodnicy oraz ich mentorzy.

Stypendium sportowe Burmistrza Gminy Milicz przypadło wybitnej zawodniczce, która zdobyła najwyższe podium w Mistrzostwach Polski Młodziczek, w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Heros Lady Open, w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych Zuzannie Horbik z ULKS Bizon.

Wyróżnienia sportowe Gminy Milicz otrzymali:

Maja Tymoczko
Michalina Kamińska
Oliwia Frik
-zawodniczki piłki siatkowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
z trenerką Danutą Żołdak

Filip Szymczak
Filip Kaczor
Aleksander Tarka
Oliwier Plewka
Mateusz Szyszka
– zawodnicy piłki siatkowej Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu
z trenerami Iwoną Glinką i Bartoszem Gągałą

Franciszek Kucharski
Cezary Żmijewski
Oliwia Rząsa
– zawodnicy tenisa Stołowego z UKS Lider
z trenerem Rafałem Genderą

Dawid Proszczałkiewicz
Patryk Mądroszkiewicz
Paweł Mądroszkiewicz
– zawodnicy zapasów w stylu wolnym WKS Śląsk

Maciej Marciszewski
Kamil Kozan
Jakub Kozan
Remigiusz Kaczmarek
Szymon Szmigiel
Szymon Drespa
Franciszek Bareźnicki
– zawodnicy zapasów w stylu wolnym ULKS Bizon

Kacper Ugorek
– zawodnik szachów szybkich

Laureatami nagród za całokształt osiągnięć sportowych dla zawodników i trenerów i tytuł Wybitnego Sportowca Gminy Milicz 2022 przypadł:

Zawodnikom ULKS Bizon:

Dawid Jędrzejek
Tomasz Radziszewski
Robert Jankowski
Przemysław Tasarz

z trenerem Bartoszem Szmiglem na czele, w imieniu, którego nagrodę odebrał kolega Włodzimierz Świrkowicz.

Zawodnikom WKS Śląsk:

Eryk Maj
Przemysław Pijacki
Arkadiusz Kołodziej
Kamil Stawinoga
Bartosz Stawinoga

z trenerami Leszkiem Wośkiem i Markiem Stawinogą na czele

Nagroda oraz tytuł Wybitnego Sportowca Gminy Milicz 2022 dla zawodnika podnoszenia ciężarów w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych:

Dariusza Kucharskiego

Gala Sportu nie obyła się bez nagród specjalnych, które przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu i wręczył Prezes Jacek Biernat wraz z Burmistrzem Gminy Milicz, Piotrem Lechem, za zaangażowanie oraz osiągnięcia sportowe. 

Drużyna roku w kategorii senior
Barycz Sułów

Drużyna roku w kategorii młodzik
Szkółka Piłkarska Milicz

Drużyna Przyszłości składająca się z zawodników następujących klubów:
Barycz Sułów: Maksymilian Mierzejowski, Maciej Bruder
Plon Gądkowice: Cyprian Janus, Dominik Molski
Barycz Milicz: Tomasz Jasiński, Hubert Ficek
Szkółka Piłkarska Milicz: Alan Gruca, Marcel Żuchowski
Akademia Sportu w Miliczu: Adam Niedbała, Filip Nowak
Bramkarz: Oskar Dułacz

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu przygotował również specjalne podziękowania w formie statuetek dla instytucji, które są aktywnym kibicem milickiego sportu, za wyróżniającą się postawę w zakresie wspierania sportu powędrowały do: Banku Spółdzielczego w Miliczu, Nadleśnictwa Milicz oraz firmy Art.-Zbyt z Milicza.

A jeśli instytucje to i indywidualne osobowości, które w sposób szczególny angażują się w upowszechnianie i rozwój milickiego sportu i rekreacji:

Prezes LKS Barycz Sułów – Andrzej Mastalerz
Prezes UKS Plon Gądkowice – Piotr Jakubowski
Trener UKS Lider – Rafał Gendera
Prezes Klubu Morsa w Miliczu – Janusz Dajczman.

Wyróżnieni przedstawiciele w kategorii “Przyjaciel milickiego sportu 2022” otrzymali również bon na masaż ufundowany przez Mariusza Owczarka, właściciela Studia Masażu Bliżej Natury w Kaszowie pod Miliczem.

Po wręczeniu nagród i zakończeniu części oficjalnej, nasi laureaci i zaproszeni goście oddali się rozmowom w kuluarach o emocjach towarzyszących temu wydarzeniu, o sportowych planach na przyszłość, o rozwoju milickiego sportu i kontynowaniu sukcesów w swoich pasjach, którym sprzyja inwestowanie w kulturę sportu Gminy Milicz.

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Gmina Milicz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu
Partnerzy: Ośrodek Kultury w Miliczu, Telewizja Powiatu Milickiego

Poniżej fotorelacja z wydarzenia:⇓

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

  

    

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content