“Droga po Niepodległość”. Gra terenowa w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości

12 listopada br. o godz.8.30 blisko 80 uczestników wyruszyło na ulice Milicza w poszukiwaniu patroli gry terenowej “Droga po Niepodległość” zorganizowanej w ramach gminnych obchodów Dnia Niepodległości. Wydarzenie powstało z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej, Harcerzy II Szczepu Drużyn im. Janusza Korczaka przy wsparciu Gminy Milicz.

Po rejestracji uczestników i przekazaniu map przez organizatorów, oficjalnego startu gry dokonał Łukasz Rokita, Wiceburmistrz Gminy Milicz. W różne kierunki miasta ruszyło 10 grup, wśród nich uczniowie gminnych i powiatowych szkół – Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Miliczu, Szkoły Podstawowej w Sułowie, Wziąchowie Wielkim, Zespołu Szkół oraz I LO w Miliczu. Nie zabrakło także grup składających się z kolegów z pracy – reprezentacja Urzędu Miejskiego w Miliczu czy Milickiego Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, ale również tych, w skład których wchodzili indywidualni uczestnicy spoza szkół i wspólnego miejsca pracy.

Blisko 50 “aktorów”, radnych MRM oraz harcerzy, zaangażowanych w tworzenie 10 patroli tematycznych rozlokowanych w ściśle określonych miejscach Milicza, od 2 miesięcy przygotowywało scenariusz gry ze scenkami i zadaniami dla uczestników. Podczas wydarzenia nie zabrakło patriotycznych akcentów, przypinek dla każdego z uczestników i sztabu organizacyjnego. Na mecie wszyscy zostali uhonorowani medalami oraz dyplomami z podziękowaniem za uczestnictwo w grze lub udział w jej organizacji.

Punkt, który oficjalnie zakończył grę terenową “Droga po Niepodległość” odbył się w Kinie Capitol, gdzie po krótkiej animacji przedstawiającej drogę Polski od jej chrztu, aż po wejście do UE, nagrodzono 3 drużyny, które dotarły na metę w najkrótszym czasie i zaliczyły wszystkie punkty wg swojej mapy. Potwierdzeniem zaliczenia punktu były naklejki przyklejone na osi czasu “Droga po Niepodległość” umiejscowionej na odwrocie mapy każdej z grup. Te za dobrze wykonane zadanie przekazywali aktorzy patroli.

Na podium stanęli:

I miejsce – grupa indywidualna składająca się z: Maciej Krysiak, Michał Waleński, Zofia Kaczorowska, Tomasz Waleński oraz Dominik Grabowski

II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie oraz uczniowie SP im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim: Kacper Papież, Igor Zając, Michalina Jasińska, Kinga Piec, Oliwia Nowacka, Zofia Becker z opiekunkami Beatą Ibron oraz Katarzyną Szafraniec

III miejsce – reprezentacja z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych w składzie: Agnieszka Kolodziej, Agnieszka Szleper, Joanna Kątnik, Ewa Kozasa, Adrian Witczak, Natalia Szatkowska i Mariola Michałek

Młodzi radni i harcerze już na oficjalnym zakończeniu gry deklarowali chęć dalszej współpracy przy organizacji przyszłorocznego wydarzenia odbywającego się w ramach obchodów Święta Niepodległości, a także innych, których chcą być wspólnymi moderatorami. Zatem czekamy i deklarujemy wsparcie Gminy Milicz w tych inicjatywach!

Gra terenowa “Droga po Niepodległość” mogła zostać zorganizowana dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów:

Patroni Medialni:
– Głos Milicza
– TVPM Telewizja Powiatu Milickiego

Partnerzy:
– Ośrodek Kultury w Miliczu
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
– Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu
– Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu
– Polski Czerwony Krzyż Milicz
– Kino Capitol
– Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu

Sponsorzy:
– Jaś i Małgosia
– Familijna
– Pizzeria Port Zacisze
– Piekarnia Rybka
– Pizzeria Milano
– OSiR Milicz

Dziękujemy !

 

Skip to content